
Отборите на ЦСКА, Арда (Кърджали), Левски София, Хебър (Пазарджик), ВАСК (София) и Черно море (Варна) се класираха директно за Държавни финали за момчета под 16 години.
Шестте тима спечелиха своите групи в изиграните шест квалификационни турнири и с това по регламент взимат директни квоти за спора за титлата.
Участниците, заели второ и трето място в шестте квалификационни турнира продължават борбата за Държавни финали на допълнителни турнири.
Завършилите на четвърто място преустановяват по-нататъшно участие за настоящия сезон.
Група А се проведе в зала „Васил Симов“ в София.
На свой терен волейболистите на ЦСКА не дадоха шансове на съперниците, като завършиха на върха с 3 чисти победи, 9 точки и без загубен гейм. С това армейците ще играят в спора за титлата. На второ място приключи тимът на Изгрев (Ябланица) с 2 победи, 1 загуба и 6 точки. Трети се нареди съставът на Берое (Стара Загора) с 1 победа, 2 загуби и 3 точки. Волейболистите на Ябланица и Стара Загора продължават на допълнителни турнири. Последен е тимът на Волов (Шумен), който отпада от по-нататъшно участие.
Група Б се проведе в зала „Арпезос“ в Кърджали.
Представителите на домакините от Кърджали бяха над всички, като спечелиха турнира с три чисти победи, 9 точки и без загубен гейм. Така младите волейболисти на Арда са финалисти. На втора позиция завърши тимът на Металург (Перник) с 2 победи, 1 загуба и 5 точки. Трети е съставът на СУ с 2 загуби 1 победа и 4 точки. Волейболистите на Металург и СУ продължават на допълнителни турнири. Последен е съставът на Родопа (Смолян), който отпада от по-нататъшно участие за настоящия сезон.
Група В се проведе в зала „Кракра“ в Перник
Волейболистите на Левски София спечелиха турнира с три победи, 9 точки и един загубен гейм. Сините ще играят в спора за титлата. Втори са домакините от Миньор (Перник) с две победи, 1 загуба и 6 точки. Трети е тимът на Локомотив (Червен бряг) с 1 победа , 2 загуби и 3 точки. Съставите на Перник и Червен Бряг продължават на допълнителни турнири. Четвърти завърши Ботев (Ихтиман), който преустановява по-нататъшно участие.
Група Г се проведе в зала „Васил Левски“ в Пазарджик.
Единствено в този поток се получи равностойност, като три отбора завършиха с еднакъв актив от две победи и 1 загуба. Така спечелените точки решиха крайната подредба.
Домакините от Хебър завършиха на върха с три победи и 7 точки. Така младите „тигри“ са сред финалистите. Втори е съставът на Добруджа 07 (Добрич) с две победи, 1 загуба и 6 точки. Трети е тимът на Славия с 2 победи, 1 загуби и 5 точки. Волейболистите на Добрич и Славия продължават на допълнителни турнири. На четвърта позиция приключи съставът на Пирин (Разлог), който преустановява по-нататъшно участие за настоящия сезон.
Група Д се проведе в зала „Огоста“ в Монтана.
Волейболистите на ВАСК бяха безапелационни, като завършиха на върха с три победи, 9 точки и без загубен гейм. Столичани продължават в спора за титлата. Домакините от Монтана завършиха на втора позиция с 2 победи, 1 загуба и 6 точки. Трети се нареди тимът на Любо Ганев-Автосвят (Русе) с 1 победа 2 загуби и 3 точки. Представителите на Монтана и Русе ще играят на допълнителни турнири. Четвърти е съставът на Етрополе който преустановява по-нататъшно участие за настоящия сезон.
Група Е се проведе в зала „Христо Борисов“ във Варна.
Домакините от Черно море триумфираха категорично на върха с три победи, 9 точки и без загубен гейм. „Моряците“ ще играят в спора за титлата. Тимът на Хан Аспарух (Исперих) завърши на втора позиция с 2 победи, 1 загуба и 6 точки. Трети са представителите на Нефтохимик 2010 (Бургас) с 1 победа, 2 загуби и 3 точки. Волейболистите на Исперих и Бургас продължават на допълнителни турнири. Последен е съставът на Ракитово, който преустановява по-нататъшно участие за настоящия сезон.
