Новинар: Тежките моменти

НОВИНАР – Изпрати ни материал

Мнение на Кирил Киров, привърженик на „моряците“!

Кирил Киров

Моментите след загуба са тежки и всеки ги изживява по свой начин. Един се заканва, друг се вайка, а трети обвинява!? Тогава се вижда, че най-старият български клуб има много голяма и стабилна фенска маса!?

Интересно защо, на мача със Славия „примерно“, по трибуните имаше толкова малко зрители? Защо, когато трябва да даваме подкрепата си и да участваме поне с присъствието си, сме малко? Когато трябва да мърморим, изведнъж бройката ни се увеличава!?

Няма ли най-после да разберем, че клубът сме ние? След всяка загуба да сме уморени както са уморени футболистите. Да ни боли всичко както тях ги боли. Ако сме истински съпричастни, няма да търсим виновни. Ще търсим начин да се вдигнем. Защото само този е пътя! Това което не ни е убило, ни е направило по-силни! Случва се така, че безрезервно подкрепящите трябва да се оправдават пред мърморковците, заради „зелените си очила“!? Дори и да сваля очилата, ще се види, че и очите ми са зелени! Този отбор е бил на границата да изчезне, в тежките години след комунистическия преврат и предците ни са го опазили! Беше пред изчезване и в тежките мутренски години, опазихме го ние!

Сега пред изчезване е българския футбол, а Черно море е спасителния, светъл лъч!? Направиха се чудеса и с много работа станахме пример за подражание! Фойерверки като Крумовград и Арда, се стараят с нереално високи заплати да си спечелят моменти на слава и понякога успяват!? Съставът на кърджалийци е балансиран и се гради от няколко години. Събраха кадърни български момчета, а чужденците им са отбрани, здрави телета с очевидна стойност. При тях не се търсят от чужбина, неуспели да се докажат таланти, с неудачни особености в кариерата!?

На Тича се преподава и футбол, и морал! Въпреки финансовите различия, нашият клуб е на по-добро ниво от далеч по-обезпечените! Защо това постоянно се забравя и защо не се оценява? Вчера беше един от редките случаи, когато се видя, че бюджетът е важен. Нямам намерение да обсъждам Арда, но е факт, че ние сме вековни, а те са епизодични!? Нямам намерение да обсъждам и съдията, защото ние и само ние, сме си виновни за катастрофалната загуба! Не мога да не отбележа обаче, че този същия беше на ВАР в мача ни със Славия и „не видя“, очеизвадната засада на Роберто Райчев при техния гол!? Очевидно „съвсем случайно“, той ни е пратен и на следващия мач, за да не види нарисуван ЧК при нарушението срещу Милушев!?

После след удар с лакът в главата на Иса, се оказа, че нарушението е извършил потърпевшия!? Всичко това е при 0:0, а на ВАР този път се трудеше усърдно левскарят Никола Попов!? Все пак, второто място на Левски, трябва да се бетонира, че и техните игри не са много удачни!? Споменавам тези очевидни факти, за да се уточнят едни подуенски твърдения за съдийска благосклонност към „Моряците“!? През всичките 100 години, организиран български футбол, такова чудо никога не е имало!? Обаче винаги крадецът е викал:“-Дръжте крадеца“!?

Отново ще отбележа, че за загубата си, сме виновни ние и само ние! Просто българското съдийство е доста странна и ужасно некачествена материя. Предстоят ни много важни и трудни мачове. Точно сега ние, привържениците сме най-необходими! Не се съмнявам, че ще се мобилизираме и ще подкрепим своите любимци! Защото ние сме Черно море и нашият път е само напред и нагоре! Защото моряците умират, но не се предават!

Остави коментар