
НОВИНАР – Изпрати ни материал
Мнение на Кирил Киров, привърженик на „моряците“!

Нашето поколение имаше огромната привилегия, да гледа на живо великият Стефан Богомилов! Противниковите защитници никога не намериха начин да го спрат и с почит го наричаха“Господарят във въздуха“! Неговият талант беше изключителен, но беше подплатен с много работа. Тогава на тренировка се събирахме повече хора, отколкото сега на мач. След заниманието обаче, двамата с Андрей Стоянов дълго и упорито усъвършенстваха своя синхрон. От къде ще дебне Чечито, как ще му я центрира Андрейчо!?
Ще я сече ли, или ще я изсипе за да се използва скороста на топката и инерцията на връхлитането при отскока, за силен и фатален удар!? В техните отигравания нямаше сватбарски изритвания!? Досаждам със старческите си спомени, защото в мача срещу Локото имахме 24 центрирания и нито едно не завърши с удар към вратата!? Изпълнихме и 10 корнера, и все тая. Като изключим двата отменени гола, ние отправихме първия си точен удар около 81-та минута!? Изпитваме трудности срещу затворени отбори с мръсна игра, която малко пресилено се нарича „директен футбол“.
Това не е футбол! Три телета наредени отзад, двама опитни напред, а всички останали в опълчение, симулации и провокации. Цяла България знае, че ние рядко губим на „Тича“!? Ще направя аналогия със загубата от Локо Пд, която много приличаше на снощната. Стилът наследен от времето на бат’Бруно е известен и ясен. Общото в тези два мача, което ме притеснява е, че агресията на гостите беше по-силна от нашата!? Двата железничарски отбора ни биха на нашия стадион с едно от нашите оръжия!? Уж имахме смазващо превъзходство в притежанието на топката, уж се старахме, уж натискахме, а не намерихме пътя към вратата!? Далеч съм от мисълта да подстрекавам към груба игра, но ние имахме само 11 нарушения и нито един картон!? Аз обожавам чистата игра и се възхищавам на брилянтните играчи, с истински футболни качества. Когато губиш обаче, е нормално да си малко поне изнервен.
Да се ядосаш! Ние загубихме мача, а дори не се ядосахме!? Напоследък играем без нужния хъс и това не е само в тази среща. Аз съм последния, който ще упреква и ще обвинява. Никога няма да сваля зелените очила и винаги ще покрепям Черно море безрезервно! Видях старанието в нападение на Селсо Сидни и Николай Златев, който се раздаде до край в двете фази и искаше да бъде навсякъде. Дори малко се притесних, да не направи някоя глупост от прегаряне!? Всички търсехме обрата, но нещо не ни достига!? Излязохме с ярко изразен атакуващ стил и състав!
Това предполагаше, да направим вратаря им, герой на мача, а го оставихме да си човърка телефона!? Не ми се говори за Гинчев, който е много слаб и много поръчков съдия. Никога не съм го харесвал, защото е от реферите, които развалят всеки мач. За мен виновен е не той, а тези които го пращат. Победата на Локото даде спокойствие и на гонещите медали. В България, това е част от играта. Ние продължаваме да сме трън в очите на кукловодите. Това не е от вчера и явно, все така ще бъде. Ако ще и сеньор Инфантино да стане президент на БФС, няма да се оправим! Чувал съм, че и той не бил много стока, но ние си гледаме нашите проблеми!? Гошко пусна свободна игра, която облагодетелстваше защищаващите се гости. Както уж търсеше модерни методи за ръководене на мача, така накъсваше играта и нарушаваше ритъма постоянно!?
Мизерник, който не бива да бъде допускан дори и да продава семки на стадиона. Няма да му изреждам мръсотиите, защото всички ги видяхме!? Не мога обаче да пропусна едно смъкване на Ники Златев, от надбягания Дембеле!? Колко подобни ситуации има в един мач и не е ли длъжен реферът да реагира адекватно? Понеже съм злопаметен, ще припомня един заметен под килима авантаж, в мача с Лудогорец!? Понеже съм изчерпателен ще припомня и съдийски издънки от мачове на други отбори!? Например снощната дузпа за ЦСКА-София!? Топката се удря първо в главата, а после в ръката, но правилата са пренебрегнати и от съдията, и от ВАР!? Като споменахме ВАР, се сещаме как Кабаков не видя една волейболна комбинация в полза на бат’Венци!?
Това ни е футболът и такова ни е съдийството! Поръчкови, жалки журналисти лобират за два комунистически отбора и замазват съдийските аванти! Днес обаче темата е за снощния мач и не искам да бъда разбран погрешно! За загубата от Локомотив Сф сме си виновни само ние и само ние можем да намерим отново верния път! Видях разни апокалиптични коментари от псевдофенове и други смешници! Ние, привържениците сме най-необходими в моменти като този, за да вдигнем момчетата и да им вдъхнем физическа и духовна сила! Защото моряците умират, но не се предават! Което не ни убива, ни прави по-силни и от тук нататък, всичко зависи от нас. Чакат ни много трудни мачове и без напрягане и работа, няма как да стане! Без удари във вратата, гол не може да влезе! Айде малко!
