Новинар: Повече отговорност на терена и по трибуните

 

НОВИНАР – Изпрати ни материал

Мнение на Кирил Киров, привърженик на „моряците“!

Кирил Киров

Тежък и труден мач с Ботев Вр, точно както се очакваше. Врачани привлякоха именити родни футболисти и доста класни чужденци. Това е така, може би защото кметът на Враца се интересува живо от представянето на отбора!? Няма да питам Варна има ли кмет, защото темата не е политическа. Хубаво ще бъде обаче, в Общината вместо да се мисли само за финансовия терор по сините и зелените зони, да се погледне и към спорта! Ние сме от морето и знаем, че рибата се разваля от главата. Очевидно е, че бездушието дава отражение и на зрителския интерес. Ако трябва да се раздават кебапчета, като на избори!? Със сигурност зрителите ще станат по-заинтересовани. Ако погледнем към събитията на терена, също можем да говорим за интерес и ентусиазъм.

В цялата си история Ботев Вр, няма победа на наш терен и едва пет равенства!? Изведнъж през първото полувреме неумолимата статистика показва 1:3 корнери и 1:6 точни удари!? При това удари, които направиха Пл. Илиев „Играч на мача“!? Това сериозно ли е? По традиция на Тича, герой на мача става противниковия вратар!? Гостите гонеха всяка топка и ни пресираха агресивно и непрестанно. Ние се стараехме да ги разхождаме и беше логично, да се очаква, че ще отпаднат физически. Това наистина се случи. Ние обаче отново не се възползвахме от подобно предимство!? Аз съм последния човек, който ще упреква своите, но при подобно представяне, „Ура“ няма как да викам!? Стараем се, бягаме, борим се! От къде идва тази припряност и нервност? Нервния мач отмина. От тук до края на сезона ни очакват контроли, в които можем да изградим близкото бъдеще на отбора. Всеки с играта си да покаже, че заслужава място на терена, без значение дали е опитен боец, или млад футболист.

В четворката няма да ни пуснат, пък и очевидно нямаме сили и дълбочина за там!? Дано да не съм прав! Никога не крия съмненията си към реферската почтеност у нас! Още като видях, съдийския екип нещо ми замириса!? Толкова важен ли беше този мач, за да се изпраща тежка артилерия от отбрани продажници!? Железов, Кабаков и Вълков!? Хайде холан! Не съм ходил на Рlace pigale в Париж, но съм чувал, че тамошните моми, повече държат на своето достойнство, от някои родни съдии!? Конкретно визирам отменения гол! Защото това беше чист гол, който беше отменен от Кабаков и Вълков! Железов пък си плю на авторитета. При въпросното положение, Радослав Цонев изпреварва Чандъров и играе с топката, преди да бъде фаулиран. Надзирателят е на 5 метра и вижда ясно всичко. Дава авантаж, защото топката отива в Юруков от Ботев. Добро решение, защото това е класически авантаж!

Играта продължава и Юруков греши. Подава на Асен Чандъров, който напредва и я дава на Селсо Сидни. Въпрос на съдийска компетентност е, че Железов не дава ЖК за нарушението, след края на атаката. Така се прави в цивилизования футболен свят. Картонът си е картон, но авантажът си е авантаж!? Играта не е спряна основателно и всичко е според правилника! Тези продажни клоуни какво отмениха? Гол, или авантаж!? Авантажът е пуснат и не подлежи на отмяна! Как се отменя авантаж?

Всичко това може да се види при безбройните повторения по телевизията. Аз пък много искам да видя, дали може така да се отмени гол на някой от „правилните“ отбори, в настоящата четворка!? Дали и на тях ще връщат лентата до Томина неделя да търсят теле под вола? След като се поумориха гостите започнаха да бавят с елементарни смешки, но Железов беше доволен и дори им помагаше!? Той определено бавеше повече от тях. Стана ми малко странно, че те протакаха и хитруваха, но не връщаха назад топката, дори и наполовина колкото нас!? Никога никого от нашите не упреквам, но в моята младост зрителите открито освиркваха всяко връщане към вратаря! Вярно е, че сега играта е съвсем друга и от вратарите се очаква много повече участие и игра с крака!? Нека обаче да видим някаква полза и това въртене, да не изглежда като отърваване от топката!? На терена има определен брой футболисти и всеки трябва не само да поеме своята отговорност, но да я търси и увеличава!

На Тича почти всички отбори се затварят, но ако потърсим възможност за някоя бърза контра, ще получим голямото предимство, да оперираме в по-свободни пространства. Направи ми впечатление, че когато ние изпълнявахме ъглов, Тодор Симов изпращаше две бързи момчета в центъра!? 99% от нашите атаки са, срещу наредени отбори!?

Далеч съм от мисълта да давам акъл, но човек като не може да заспи, какво ли не му минава през главата!? За зрителите и техния брой, не ми се коментира!?При толкова умници във Фейса, да се чудиш защо стадиона не пращи по шевовете от хора!? Провокаторите от близки и далечни села, не са проблем, защото те от това живеят. Нещастниците имат право на малко радост. Ние обаче е крайно време да се стегнем! На терена и по трибуните!

Остави коментар