
НОВИНАР – Изпрати ни материал
Мнение на Кирил Киров, привърженик на „моряците“!

Трудно се коментира загубен мач, а още по-трудно е след две загуби. Това обаче е част от великата игра, която носи не само радост. Знаем го, защото многократно ни се е случвало през годините. Преживели сме, какво ли не и винаги сме излизали, още по-силни! Трябва да се отбележи, че в последните години от вековната ни история, тежките моменти са съвсем редки. Това май ни е поразглезило.
Забравяме, че нищо не ни е дошло даром и всичко е извоювано с много усилия и много вяра! Хората на терена и на скамейката са реализирали нашите мечти и въжделения. Плюли са кръв, докато ние чоплим семки на диванчето!? Споменавам именно диванните експерти, защото докато не се оправят тоалетните, те на стадиона нямало да стъпят!? Става ясно какво е основното им занимание!? Хора които никога нищо, ама нищо не са дали на Черно море си позволяват плюнки и откровенни провокации! Дават съвети и редят състава!? Правят квалификации на млади и стари!?
Този бил много млад и защо е в състава!? Онзи бил стар и докога ще играе? При загуба се оказва, че най-добрите футболисти са резервите!? Говорят се глупости и е ясно, че тези „специалисти“, не само че не са идвали на стадиона да подкрепят отбора, но и футбол само по телевизора са виждали, едва няколко пъти!? Как решават, че знаят повече от треньорите? Не знам. Осъзнавам, че им отделям време, което те не заслужават! Според мен привържениците трябва да са винаги 12-ия играч и винаги да се раздават на max!
Затова мишоците ме дразнят. От практиката знаем, че отбор се гради с години и това не е клише. По различни причини, през сезоните са ни напускали добри и важни футболисти. Имали сме привилегията да се възстановяваме доста бързо и да държим високото си ниво. Това е така, защото отборът е перфекто изграден и новите попълнения са пасвали бързо към страхотния колектив. Тази година обаче, новите са доста повече и е нормално, нужното синхронизиране да е по-продължително!? Аз не съм специалист и не знам, защо не успяваме пак да се вклиним в челната тройка!? Това го знаят мърморковците. Няма да коментирам, не особено високият ни бюджет с който се постигнаха немислими за другите отбори резултати. Ще припомня, колко пари хвърлиха за селекция няколко клуба през това лято. Не знам какво е финансовото състояние на Ботев Пд, но видяхме че футболистите от ерата на Зингаревич са си още там.
Въпреки това те нямаха домакинска победа, не помним от кога!? Очевидно е, че тази година конкуренцията е още по-жестока и на никого няма да е лесно!? Това се отнася, най вече за нас и трябва да мобилизираме всички свои сили на терена и по трибуните! Не искам да коментирам Гребенчарски, който от скоро е съдия, но вече прави много лошо впечатление!? Двете дузпи за които имаме претенции не се видяха ясно по телевизията и не се наемам да изразя категорично мнение.При първата след като има контакт с ръката, мисля че спор не може да се води. Поредното коментаторче, замазвайки поредния гаф, каза че топката и така си летяла в аут, но аз не съм съгласен!? Ударът беше техничен към далечния горен ъгъл, в стил „бижутер“.
Зависи колко силен е бил рикошетът в ръката на Ивайло Видев!? Точно това не видях ясно при повторенията. Тук бих искал да вметна някои мои любителски размишления. Коментираната ситуация пред тяхната врата възникна, при разиграване с участието на вратаря. Често се появяват опасности при тези връщания, а така падна и първия гол в нашата врата!? В годините на моята младост, вратарите имаха право да хващат върната към тях топка и често го правеха. Това предизвикваше освирквания по трибуните, дори от собствените привърженици. Сега футболът е съвсем друг и вратарите участват активно в разиграването на топката.
Отборите се стараят да затрудняват изнасянето на противника и възникват доста рискови положения!? Едно такова изиграване, често води до гол, а при оспорваните двубои това често е фатално!? До края на годината ни чакат още три много тежки срещи. Никак няма да е лесно и са възможни всякакви резултати. Всички „Моряци“, независимо на терена или по трибуните, трябва да помнят, че ние никога не се предаваме и от нищо не се отчайваме! Винаги се подкрепяме и заедно преодоляваме всякакви трудности и препятствия! Ние сме Черно море!
