
НОВИНАР – Изпрати ни материал
Мнение на Кирил Киров, привърженик на „моряците“!

Искам да започна със старата сентенция, че отборът трябва да се подкрепя най-вече в трудните моменти! Не разбирам как и от къде изпълзяват студенокръвни и хлъзгави влечуги, които провокативно подхвърлят хапливи фрази и изливат помия върху футболисти и треньори! Не е нужно да заявявам, че това е недостойно, защото тези индивиди ако имаха достойнство нямаше да плюят!?
Аз изразявам своята лична, 100 процентова поддръжка към Ертан Томбак! Всеки може да сгреши и всеки може да има крив ден. Ние сме семейство и винаги подкрепяме своите, в името и в интерес на Черно море! Всъщност в ситуацията с дузпата, Томбак тръгна да поправя чужда грешка, защото при нас колективът е на първо място. Балов получи неочакван подарък и Ерто постъпи като мъж и моряк. Всеки може да види на какво огромно разстояние зад Балов е Томбак!? Той обаче не се скри, а хукна да гони, търсейки и минималната вероятност да помогне! По-добре ли щеше да бъде, ако се беше скрил? Това трябва да се забележи и оцени! Лошото при нас е, че противниците ни доскоро трепереха от моряшкия дух и спортната ни злоба, а сега ни бият с нашите най-силни оръжия!? Защото по скромната ми оценка, това не е първият небрежно изигран мач от Черно море.
Ние бяхме еталон за агресивна и колективна игра. Сега с тези компоненти напред вървят Локо Пд и Добруджа. Колективът го имаме, а моряшкия обединен юмрук е неразрушим. Малко позагубихме хъса и агресията, навярно на психологическа основа!? Не знам от къде идва напрежението, а още по-малко знам, как може да се елиминира!? Със сигурност обаче знам, че трябва да го отстраним, защото много ни пречи. Изпадаме в някакво вцепенение, или прибързваме и два паса не можем да вържем!? Вчера до първия гол, не можехме да стигнем центъра, камо ли да го минем!? Мислех, че е тактика и ще ги изтощаваме при непосилната за тях тотална преса!? Надявах се да използваме празните пространства в тяхната половина, защото високо изнесената им защитна линия можехме да я елиминираме с едно добро и навременно двойно подаване. Да, ама не! Веднъж минахме по-активно центъра и те ни хванаха на контра!? Уж се върнахме и осигурихме числено превъзходство, но ония двамата играеха, а ние се суетяхме!? Знаем как лежат и бавят славистите при 0:0. Беше ясно как ще играят при 0:1!?После дойде и дузпата. Футболът е игра на грешки, но защо все в нашия двор се случват!?
Срещите с белите винаги са тегави и те опитват с нефутболни средства, да додрапат до хикса. Този път за съжаление, ние трябваше да гоним поне изравняване!? Още с назначаването на внимателно подбраната съдийска бригада, беше ясно как ще се свири. Международните послушници и изпълнители на поръчки Гидженов и Гинчев са от елитната корупционна гвардия. Ако заслужавахме победата, бих им обърнал по-голямо внимание. Те за нищо не стават и са проблем на Гонзо. Как играе нашият отбор, си е наш проблем. Никога не си позволявам да критикувам моряците, защото съм убеден, че работата на феновете е да окуражават, окриляват и вдигат своите при нужда. Трябва обаче да се вземат мерки! Играем модерно и въртим топката хоризонтално, разхождаме пресиращите и търсим момента за вертикален пас, с който да изострим играта и да тръгнем за голова атака. Освен хоризонтали и вертикали, във футбола и в геометрията има и диагонали. Не се сещаме често за тях, а те са доста пряк и директен път към остротата и към головия удар.
Защото без удар, няма гол! Без гол, няма победа! Ние сякаш не търсим простото и практично отиграване, а само усложняваме и затрудняваме атаките си!? По трибуните се вайкаме, че този заминал, онзи ни липсвал!? Черно море има най-дългата футболна история в България! По различни причини са ни напускали футболисти от световна класа като Стефан Богомилов, Тодор Марев, Илиан Илиев и много други!? Светът не е свършил и ние пак сме фактор, какъвто винаги сме били! Седнали сме да плачем за Мазир Сула!? Хайде холан! Не бива да пренебрегваме и добрите неща, които видяхме вчера. Електронното табло показа добра кондиция и успя да изкара цял мач!
Видях добри центрирания и един страхотен пробив от Николай Златев. Той демонстрира смелост и разкрепостеност, каквато ни трябва. Много активни бяха по целия терен Лазаров и Селсо. Вкарахме най-красивия гол във Висшия ешелон за ХХI век! Не се шегувам.Вижте цялата атака, поемането на топката от Сидни и прехвърлящия финт, със страхотен удар от въздуха и после гениалното ножично изпълнение от Васил Панайтов!
Това е „Жого бонито“ от времето на Пеле и Гаринча! Тогава подобни изпълнения будеха възхищение, а сега вече почти не се срещат. Аз от футбол не разбирам, но знам доста вицове. Сещам се как една жена, като хванала своя мъж да се поти върху съседката, му казала:“-Значи, като искаш можеш“!? Хайде да поискаме и да се поизпотим малко повече! Ние истинските привърженици преживяваме всичко, което се случва с нашия отбор. Не спим след всеки мач и в зависимост от играта, и от резултата, вълненията са различни!?
Не спим и преди мач, а ако дремнем призори сънуваме играта! Извинявам се за тежките думи, но нека не се заспива на моменти и по терена! Не е редно, някак си, при 90 минути работен ден, да се унасяме!? Футболистът за разлика от мнозинството има възможност да работи за добри пари, това което обича! Това е голяма привилегия, но трябва да се чувства и отговорност към тези дето не спят след мач!
