
НОВИНАР – Изпрати ни материал
Мнение на Кирил Киров, привърженик на „моряците“!

Черно море и Арда изиграха стойностен и интересен мач, с много българи на терена и по трибуните на Тича! Това е мечтата ни, за въздигане на родния футбол! Първото полувреме, беше най-доброто изиграно от „Моряците“ за 2025 година. Отборът от Кърджали е селектиран с много пари и играе доста добре напоследък. Всеки отбор обаче играе, колкото му позволи противникът, а в този случай Арда не игра нищо.
Домакините наложиха категорично своята игра и своята воля! Превъзходството във всички линии беше тотално. Отборът на Варна показа онази игра, с която респектира всеки противник. При отправените 12 удара всичко беше изиграно перфектно, само малко късмет ни липсваше!? Всеки натиск носи риск, заради свободните пространства и гостите успяха да създадат веднъж такъв шанс към края на първото полувреме.
Пламен Илиев обаче, потвърди старата максима, че добрият вратар е половин отбор! Както вече споменах българите на терена бяха много, но в титулярния състав на „Моряците“ имаше четирима собствени юноши. Това е недостижима цел за кърджалийци, които играят основно с наемници, интересуващи се предимно от парите!? Всички работим за пари и в това няма нищо лошо, но футболът е обществен феномен и не бива да се играе без сърце. На Тича моралът е издигнат на много високо ниво и това е търсен ефект, при подбора на футболистите!
Тук ми се иска да бъде почистен напълно моралът и при зрителите. Напоследък честичко започнаха да се срещат по социалните мрежи съвети към треньорите!? Тук на Балканите, много обичаме да се правим на торба акълии и всички акъл да даваме. Появяват се обидни и несъстоятелни квалификации за някои футболисти!? Хайде малко да мислим! Цялата футболна мафия се е нахвърлила за да лае по треньора и отбора!? Дали не е време да покажем, че наистина сме обединен юмрук и да защищаваме с цената на всичко нашите момчета!? Тръгнали тоя и оня да плюят, че нещо пак не им харесало!? Не виждаме ли атаките срещу нас? Не виждаме ли, че за следващия мач с Левски, отново на случаен принцип е назначен потомствения левскар Николчо Попов!? Не видяхме ли, че след като ни кла в Разград, Кабаков беше пратен да ни коли заедно с Гинчев на ВАР!? Кой не видя, че в 38-та минута имаше чист ЧК, но ВАР дори не погледна ситуацията!? След многогодишни старания Владимир Вълков е превърнал името си в неприлична дума!
Нали помним един мач със Славия, през 2020 година!? Онези лежаха по терена, той им предлагаше кафе, бяло сладко и рахат локум!? Има ли мач, в който не ни е отровил живота? Знаете ли, че съдийски делегат беше Каубоя? Този доказан престъпник беше изгонен от съдийството, те за делегат ни го пращат!? Това са ни проблемите и нека в това направление да насочим мозъчния си потенциал!
Ще се търсят заместници за Вики и Сула. Това е задача пред треньорското ръководство, както и постепенното вдигане на нивото. Делим мегдан с отбори, които имат космически бюджети и ги надминаваме!? Миналата година втори, а ако тази година сме дори и четвърти, трагедия ли ще бъде!? Очевидно е, че Арда се готви да върви по пътя на делиорманците и също като тях вече купува съдии!
Има ли друга причина да бъдат пратени тези продажници и да ни колят, ако не са купени? Журналистическите лизачи, нали участваха в атаките с уйдурмите, че съдиите свирели за Черно море? Можем ли да си представим, колко сили и нерви коства това на всички в клуба? Появяват се нови и нови отбори със задкулисни прояви!? Заедно с традиционните софийски мародери, съдийските отбори главоломно растат! Трябва да се борим с всичко това и нека, ако не помагаме, да опитаме поне да не пречим!? Видях в някаква черноморска група, публикувано материалче изсмукано от Жаклинчето!?
Уж за доброжелателна трябва да мине, но тя е писана само заради няколко вмъкнати изречения с традиционния лай по треньора и отбора!? Няма нищо лошо, но публикацията беше от „анонимен участник“!? Притесних се малко, да не би някой да се срамува от името си!? Защото истинските моряци, няма от какво да се срамуват!
