
НОВИНАР – Изпрати ни материал
Мнение на Кирил Киров, привърженик на „моряците“!

Когато играят два отбора на полуфинал и мача е безкрайно интригуващ, зрителския интерес в никакъв случай не бива да се измества върху съдията. В България това се случва в почти всеки мач, а в мачовете на Чинков винаги. След поредното му безобразие, трябва да се съберат досегашните му шарлатанщини от всички мачове, които е свирил на Черно море. Има достатъчно факти и доказателства, че това не е рефер, а слуга!? Трябва да се предприеме нещо по административен път, защото е видно, че търпението на зрителите прелива и може да стане много грозно. Подобни хорица не са мъже и не стават за мъжки футбол. Ще бъде обида към по-добрата половина от човечеството, ако бъдат пратени в женския футбол. За Чинковците да се намери някакъв междинен футбол, дето не е нито мъжки, нито женски и там зрителите да гледат съдиите, а не играта!?
Мислех да изредя ситуациите, в които Чинков се изгаври с футбола, но те са много, а и ги видяхме още на стадиона. Всъщност не бива всичко да се хвърля на недостойното човече. Не е първия съдия, който е изведен скришом от стадиона. Още през 60-те и 70-те години от Юрито бяха измъквани съдии скрити в линейката, или в полицейска кола.Това не е от днес, не е и от вчера. Порочна е системата, порочно е и мисленето! Такива като Борислав Михайлов и Чинков са произведени в тази система и имат такова мислене. Който и да дойде, по същите причини ще е същият, затова трябва да се смени мисленето.
Докато достойните, като Цветан Кръстев биват принуждавани да се откажат, а недостойните като Чинков биват побутвани, никаква промяна не може да има. Обръщам на жалките душици, повече внимание отколкото са заслужили, но е крайно време да им се покаже, че ножът отдавна е опрял до кокала.
За мача като цяло и за загубата, сме си виновни ние. В защита изникна стария проблем със заставането при статични положения. Видяха се поредица от ситуации, още от мача с Локо Пд, в които сякаш отборът е наклонен прекалено наляво и отдясно се оказваме прекалено оголени. Това са неща, които треньорите са видели и ще коригират.
Лудогорец е много силен за българските стандарти и да се играе срещу тях е трудно. Техните трудности пък идват, когато го няма Чинков!? При нас хубавото е, че момчетата играят с хъс и желание, че футболът е красив, бърз и комбинативен, че колективът е на много високо ниво, че публиката е твърдо зад отбора. Ние правим каквото трябва, а става това което е писано.
Лошото е, че неподходящи хора пишат сценария. Лошото е и че мачовете се провеждат по сценарий. Още с назначаването на съдиите се знаеше какво ще стане. В повечето български мачове е така и това не е футбол. Не бива да се заблуждаваме, че с числото ще бъде различно. Интересно е, на мача между ЦСКА-София (София) – Лудогорец, кой ще купи съдията? От това зависи титлата. Смешно и жалко е, но е българската футболна действителност. Осъзнавам че малко споменавам мача и играта, но трагедията не е в един загубен мач. Трагедията е, че в нашия футбол всичко е сбъркано, а футболът нали е отражение на държавата!?

3 Comments
by Моряк
Съдията не е виновен за резултата
by BoboX
Не знам колко е тикал Лудогорец, но дузпа нямаше за ЧМ. Трябва да се посъбудите
by зелена
Чиста дузпа за Лудогорец не свириха, нз какво мучаха цял мач!