
НОВИНАР – Изпрати ни материал
Мнение на Кирил Киров, привърженик на „моряците“!

Честит празник, моряци, честит празник, българи! От 147 години България е свободна страна, със своя държавна администрация и стриктни регистри. Споменавам го, защото на 03.03.1913 година е първата и най-стара регистрация на футболен клуб в милата ни Родина! Тази дата не може да се промени и не може да се фалшифицира, защото е влязла в общинските тефтери! Лесно е, да се изфабрикуват разни листчета, които никъде не са парафирани официално!? Така без параф, може да се твърди, че футболът е измислен, не в добрата, стара Англия, а в Столипиново!
Англичаните обаче, едва ли ще се трогнат от махленско-селските уйдурми!? За добро, или за лошо живеем на Балканския полуостров!? Балканец е и Бруно Акрапович, който се похвали, че в петата минута футболистите му са минали центъра и затова са заслужавали една точка!? Забрави да се похвали, че са започнали с един българин!? Аз бих попитал, защо отстранен с ЧК треньор се изказва след мача? Той твърдеше, че червените картони не били правилни!? Всички се зарадвахме, че кракът на проспериращия Берк Бейхан не се счупи от касапското влизане!? Само бай Бруно вика: „-Карай бе, няма нищо!Голяма работа“!? Съвсем ли изчезна срамът от Балканите? Прекалено много стана негативното в българския футбол. Който загуби от Черно море, тръгва да плаче и плюе!? Тон за това дават бившите „грандове“, защото трайно изтърваха първото място, а вече им се изплъзва и второто!?
Това е техен проблем, а аз искам да коментираме положителните новини. Черно море е носител именно на такива и по българска традиция, предизвиква смешния плач на некадърниците. Как на никой от поръчковите журналисти, не му се обърна клавиатурата да напише две добри думи за българския Черно море!? Редно ли е, да се говори повече за жалкия Караиванов, отколкото за Берк Бейхан и Николай Златев?
Пореден страхотен мач на Берк, увенчан с хубав и важен гол! Това младо момче, показва много постоянно и много високо ниво! Понеже съм доста недоверчив и малко заядлив, ме интересува защо при разглеждането на положението за гола на Ники Златев се показва един неясен и подозрителен кадър? Ако се пусне цялото движение на топката, заедно с изчистването, ще може да се прецени точно и ясно, влязла ли е или не!? Не искам да коментирам съдиите преди закуска, че после имам проблеми с апетита!?Обаче прави впечатление, че съдията е потомствен левскар!? Сигурен съм, че назначението му е на случаен принцип, но случайно Черно море се бори с Левски за второто място!?
Не стават ли много случайности? На ВАР, великият комбинатор №1 е готов на всичко за да услужи на плачещите! Дано да не съм прав, но горчилката от подозрителни действия в родния футбол, отдавна е постоянна величина!? Независимо от всичко, „Моряците“ вървят напред и нагоре! На противоположния полюс е Хебър, който със звездната си многоезична селекция, скоро ще бъде голяма атракция в „Б“ група. По този чуждестранен път поеха много родни клубове и дори го считат за правилен!? Дали има надежда, някога да се осъзнаем? В българския Химн се пее, че нашата Родина е земен рай! Крайно време е, да се огледаме и да се запитаме, дали с нашите действия не я превръщаме в ад!?
