Новинар: Червено килимче

НОВИНАР – Изпрати ни материал

Мнение на Кирил Киров, привърженик на „моряците“!

Кирил Киров

България е слънчева страна, но от много години, под българското слънце не се случва нищо ново. Когато някой от служебните „грандове“ се бори за титлата, пътят му е трасиран от услужливи съдии и е постлан с червено килимче! Точки няма да се губят и всичко ще се реши в директните двубои. Така е било и така ще бъде! Ще им се дават съмнителни дузпи и ще вкарват от засада, както най-обичат. Уточнявам, че претенции към дузпата в този мач нямам. Грешката си е наша и не биваше да се суетим с тази топка!? Беше изцяло в обсега на нашите защитници, а позволихме Бурас да дойде от никъде и да я пипне!?

Помня годините на прословутото италианско „Катеначо“, което стана еталон за игра в отбрана. Велики защитници като Факети, Розато и Бургнич не се колебаеха да я чистят, щом топката беше в опасна зона!? Ние сами се вкарахме в неприятна ситуация, а после и късметът за кой ли път, не ни покри!? Засадата при гола обаче, беше повече от очевидна, но тук в действие влезе побългарения ВАР! Показаха някакви линии, но там ясно се вижда че положението е чекирано преди головия пас.

Кракът на подаващия е още сгънат и е отбелязан удобният момент, а не реалният!? ВАР системата трябва да служи на истината, но у нас и тя е призвана да служи на управляващите!? За щастие имаме телевизия, която ни прави свидетели на мушангиите! Ние в България си мълчим, не протестираме и не търсим истината, но я виждаме и я знаем! Полза няма, но всичко е ясно!?

Моряците се бориха достойно и въпреки конюнктурата можеше да не загубят. Всички момчета се раздадоха и няма от какво да се срамуваме! Напротив, отбора се бори дори с насрещното течение. Няма и място за сравнение между двата вчерашни противника!? В Левски привлякоха много нови и класни футболисти. Каквото можаха купиха, каквото не можаха откраднаха! Черно море е на другия полюс. Някои освободихме, а други подарихме, защото не можем да предложим привлекателни финансови параметри!? Въпреки всичко правим чудеса и сме между водещите отбори. Делим мегдан, със силните и амбициозните! В тази зона на класирането има напрежение, но то трябва да бъде по-голямо и по-вредно за другите. Моряците постигат резултати над нормата и трябва да са по-спокойни. Напрежението трябва да го превръщаме в хъс и добра работа, а не в объркване и грешки!? Бяхме доста притеснени и доста грешахме. Не успявахме да задържим топката и бързичко я губехме. Това беше причина за още по-голямо изнервяне. Наредени бяхме прекрасно и се противопоставяхме успешно, до двете нещастни ситуации.

В края на мача показахме какво можем, но времето е неумолимо и изтича много бързо! Все пак страхотните пробиви и удари на Николай Златев и Живко Атанасов ще се запомнят! Съдиите бяха ясни и няма какво да ги коментираме!? Едва ли някой може да обясни например, защо беше даден ЖК на Чандъров? Просто мястото беше удобно за перспективен фаул! Това че няма нарушение, че ситуацията е отминала и Живко Атанасов е отнел топката няма никакво значение!?

В студиото заедно с Янек Кючуков присъстваше и един небръснат гост, който ме изуми със своята некомпетентност. Той заяви, че било нетипично за отбора на Черно море, цитирам: „-Да изгражда трайно постепенни атаки, а по скоро да се бори“!?Не го знам тоя, как се казва и не ме интересува!? Някой ако го познава обаче, нека го запита дали някога е гледал мач на „Моряците“ и защо плямпа наизуст? Споменавам го, защото ми е омръзнало да чувам заучени фрази от хора, които ядат хляба си даром!? Така или иначе, този мач отмина и ни чака пауза. Тези прекъсвания са неудобни за отборите във възход и много навременни за тези, които ги използват правилно. Ние сме в благоприятно положение, защото техническото ни ръководство е изключително компетентно.

Не се съмнявам, че ще се работи ползотворно и ще излезем в последните мачове, още по-силни! От преследвачите, най-опасни са Арда и знаем, че винаги имат силен финален спринт! Ние ще направим каквото трябва, пък да става каквото ще! Отборът ще има нужда от подкрепа и трябва да я дадем! Пълзят разни слухове и всички, се надяваме на добро бъдеще! Нека помислим обаче, дали някой би искал отбор с незаинтересовани привърженици и празни трибуни! Да си опичаме акъла!

Кирил Киров

Остави коментар