Новинар: Айде малко!

НОВИНАР – Изпрати ни материал

Мнение на Кирил Киров, привърженик на „моряците“!

Кирил Киров

Пореден много труден мач за моряците, в който те успяха да наложат волята си и да извоюват победата! Гостите са на последното място и са опрени до стената. Беше ясно, че ще използват всички позволени и непозволени средства, за да откраднат нещичко!? Подобно развитие би било полезно за конкурентите на Черно море в борбата за челните места. Затова съдиите отново бяха в центъра на вниманието и развалиха мача. Никой не може да ме убеди, че играта се оставяше в горните граници на безогледната грубост и се накъсваше, за да се помогне на Хебър!?

Страничният откъм Козирката беше просто жалък. Цветомир Панов беше жестоко контузен и откаран с линейка, а смешникът показа тъч!? Това беше едното от двете самостоятелно вдигнати флагчета, защото иначе момчето чакаше отсъждане от главния и после раболепно дублираше!? Един ъглов, в който отборите се нареждаха в пеналта на гостите, само от него беше видян като аут!? Прегрешенията му бяха много и все скандални, но не бива да оставяме главния съдия на втори план. Този рефер трябва да го запомним защото го чака блестящо бъдеще! Той е от категорията на смешните татюви некадърници, които послушно и прилежно изпълняват поръчки.

Прави грешка след грешка и дори не се изчервява. Абсолютен гьон сурат, който след свои здрави издънки, показа картони на Исмаил Иса и Илиан Илиев!? Вследствие на показаното от него и като се знае чий син е, много скоро можем да го видим като международен съдия!? Такъв е механизмът за издигане в България, въпреки вечните обещания за „ново начало“!? Резултатът е, че на световните форуми има съдии от Тонга, Папуа и Нова Гвинея, а от България няма!? Неоспорим факт е, че у нас институциите не получават никакво уважение!?

По това основно се различаваме от цивилизования свят. Уважението и авторитетът обаче се печелят. Който сам себе си не уважава, как да го уважават другите!? На всички ужасно много ни се иска да аплодираме съдиите, но за тях самите, това никак не е важно!? Имат си съвсем други цели и приоритети, наложени от порочната система!? За нас разбира се, най-важен е нашият отбор. По традиция изиграхме по силно второ полувреме, през което няколко пъти променяхме схемата и местата на изпълнителите. Треньорския щаб стратегически изчака почивката за да смени контузения Панов и набелязания от съдията Иса. След това в търсене на гола единия от опорните халфове, беше заменен от далеч по-офанзивен футболист. Този ход доведе до повишаване на натиска и отбелязването на победния гол.

Тогава пък беше извършена дефанзивна смяна, чрез която се укрепи присъствието в централната част на терена. Умело водени от треньорите, варненските играчи оперираха  красиво, технично и с желание, както винаги. Можеше да се получи доста по-красив мач, ако гостите можеха да отговорят по същия начин. Те вложиха много хъс и се бореха за всяка педя терен. Не бива да забравяме и фактора “ нов треньор“, който дава допълнителен стимул за изява. Стилът на споменатия „нов треньор“ е известен и никога не е бил особено изящен!? Едри момчета, много борба и дълги прехвърляния!? Това специалистите го наричат „директен футбол“.

Аз не съм специалист и си признавам, че не ми прилича много на футбол. Затваряха се добре и не оставяха почти никакво разстояние между линиите. В това отношение на мен ми се искаше дори и с поемане на известен риск, да опитаме повече изненада и по-чести опити за контра. Винаги атакувахме в максимално задръстени от наредените ни противници пространства!?

Опитвахме се да разбием стената с глава и успяхме, въпреки грубата игра, която беше щедро подпомагана от съдиите. Този мач беше много важен и тази победа ни задържа в играта за призовите места. Силно съм изненадан и озадачен, че зрителите не бяха особено много!? Отборът има нужда от подкрепа винаги и особено в трудните моменти! Тича е превърнат в крепост и привържениците са много важна част от това! Когато се снимаме със спечелени купи, сме много!? Успехите обаче идват с много борба и себераздаване!

Изискваме го от футболистите, но не бива да забравяме, че и ние трябва да допринасяме с подкрепа за успехите!?Айде малко!

Остави коментар