
НОВИНАР – Изпрати ни материал
Мнение на Кирил Киров, привърженик на „моряците“!

Най-точното определение за мача между Локомотив Сф и Черно море е „крив“. Домакините се бяха наредили плътно в своето поле и ако се каже, че бяха паркирали автобуса, ще е доста меко. Като истински железничари, те бяха композирали цял червено-черен влак пред вратата си. Коментаторът говореше някакви клишета за дълги, прехвърлящи пасове и „директен футбол“, но това не беше футбол. Топката се блъскаше панически, силно и нависоко. Ако се случеше и да е напред, Карлос Франца трябваше да я гони. Той е не само добър футболист, но и талантлив артист. Постоянно лежеше и се оплакваше от болки в областа на черния дроб, а в следващия момент скачаше и гонеше някоя изритана топка!?Така си изкара мача до 75-тата минута.
Признавам си, че назначените в този мач арбитри никак не са ми симпатични, но нямам претенции към тях. Малко се замислих, че когато ще се лежи и ще се разваля играта, все за съдия е търсен Владимир Вълков!? Очевидно е специалист в изкривяването на мачове. Припомням оная уж футболна среща на Тича. Той помагаше на Славия да се добере до точица, в мач който практически не се игра!? Тенденциите в световното съдийство са за подпомагане и стимулиране на градивния, красив и резултатен футбол. Ние обаче си живеем 50 години назад и модните насоки още не са дошли до нас. Може би за това, по широкия свят стадионите се разпродават преди началото на първенството и е трудно да си купиш билет!? В същото време у нас, споменатите от мен практикуващи „антифутбол“ отбори, имат по един асансьор публика!?
Толкова обаче за световните тенденции. На нас никой не ни е виновен, че не можахме да се концентрираме и не отправихме почти никакви удари!? Ако бяхме направили вратаря им герой, ако бяхме ударили няколко греди, щяхме да кажем, че късметът ни изневери!? Късметът съпътства нашите конкуренти, а при нас наистина го няма. Визирам щастливото изравняване на Локо Пд миналия кръг в Разград, но това е друга тема. Ние трябваше да се сетим, че в такава блъсканица пред противниковата врата, шансовете няма да са много. Нямаме склонност да се концентрираме пред гола. Контролираме играта във всеки мач. Напълно съм съгласен с Илиан Илиев, че респектираме всички свои съперници и те панически се затварят.
Владеенето на топката в мачовете с двете цесеката и Локо Сф, на техен терен беше категорично в наша полза! Те мачкат топката, ние мачкаме тях, но не можем да вкараме!? След като вчерашните ни противници бяха натикани в техния пеналт, как увиснахме в толкова засади не разбрах!? Пропускът на Сула през първото, също не го разбрах, но често ни се случва!? Играем, трудим се, доминираме и всички футболисти са на ниво. Претенции към никого не може да има, дори напротив. Респект! В наше село обаче, като копаем, сеем, плевим и поливаме, накрая треперим докато не си приберем реколтата!? Защото резултатът е най-важен! Всичко се прави в името на този резултат! Този мач свърши и дори беше увенчан с клубен рекорд, за което поздравявам всички моряци! Мислим за следващия, защото следващия мач винаги е най-важния. Този път, следващия мач е с особена важност!Концентрация от футболистите и подкрепа от феновете! Защото ние сме Черно море!
