
Отборът на Черно море (Варна) спечели завърши с успех в група Д (обхваща отборите от Североизточна България) в първенството по волейбол за юноши под 20 години.
Варненци, водени от Норман Недков, спечелиха дербито с Добруджа 07, след като надиграха при домакинството си съперника с 3:1 гейма, в последния мач от редовния сезон.
Така моряците взеха реванш за загубата през първия полусезон. Това обаче бе мач само за престиж, тъй като съставът на Добруджа предварително бе недосегаем първенец.
Така волейболистите на Добрич, водени от Пламен Великов и Веселин Великов, спечелиха група Г с 5 победи, 1 загуба и 15 точки. С това те взимат и единствената директна квота за Държавни финали.
Тимът на Черно море завършва на втора позиция със същия актив от 5 победи, 1 загуба и 15 точки, но с по-лошо геймово съотношение. Моряците ще продължат на квалификации за Държавни финали.
На трето и четвърто място в крайното класиране завършиха отборите на Дунав (Русе) и Перун (Варна), които също ще играят на допълнителни квалификации.
