Волейболистите на Добруджа излъгаха Черно море след драма на Черноморските игри


Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха първа победа на турнира от Черноморските игри във Варна. Воденият от Димитър Маринков тим надделя над домакините от Черно море (Варна) с 3:2 (25:22, 22:25, 25:23, 16:25, 16:14) във втория си мач от турнира, който се играе в зала „Христо Борисов“ в морската ни столица.

Днес турнирът завършва, като първо от 10,00 часа Добруджа ще играе с Локомотив Авиа (Пловдив), а след това Черно море излиза срещу Дея спорт (Бургас), който е с 2 победи до момента.

Двубоят бе интригуващ и изпълнен с обрати и интересни моменти. Атмосферните условия вкараха допълнително съспенс като залата прокапа в ключовите моменти на първата част заради проливния дъжд над Варна. Във втория гейм треньорът на варненци Данаил Милушев пък направи ключова промяна – сменяйки либерата, като на терена се появи 18-годишният Ивайло Георгиев. Тя се оказа удачна, и Черно море взеха частта.

Двата отбора успяха да се сборят и да покажат качествен волейбол за зрителите в залата. Желанието за победата и хъсът за доказване вкараха мача в тайбрек, където и късметът оказа своето влияние – 16:14 и 3:2 за Добруджа.

Остави коментар