Волейболистите на Черно море завършиха четвърти на Държавното за юношите под 20 години

Отборите на Хебър (Пазарджик) и Берое 2016 (Стара Загора) станаха последните два финалиста в Държавното първенство по волейбол на България за юноши под 20 години.

Двата тима заеха първите две места в група М от заключителните квалификации и по регламент ще бъдат сред най-добрите тимове, които участват в спора за титлата.

Турнирът се проведе в зала „Васил Левски“ в Пазарджик, с участието на домакините, Берое, Славия и Черно море (Варна).

Волейболистите на Хебър се представиха по най-добрия начин на свой терен, като отбелязаха три победи над съперниците и спечелиха турнира.

По пътя към върха те обаче трябваше да изиграят два петгеймови мача, като се наложиха последователно над Берое 2016 и над Славия с 3:2 гейма.

Така представителите на Пазарджик приключиха като първенец със 7 точки и ще играят в спора за титлата.

В тази група имаше много оспорваност и равностойност. След страхотни битки и изненади, останалите три участника в турнира приключиха с еднакъв актив от по една победа и две загуби. Така точковият актив изигра ролята за крайното класиране.

Интригата за второто място бе докрай, като буквално изходът от последния мач между Хебър и Славия реши подредбата и кой ще последва домакините на финали. Загубата на Славия завъртя колелото и изведе Берое на втора позиция.

Съставът на Берое 2016 загуби изненадващо в последния ден от Черно море с 2:3 гейма.

Въпреки това старозагорци завършиха на втора позиция с 5 точки и се класираха за Държавните финали.

След драматичната загубата от Хебър в последния мач с 2:3, волейболистите на Славия останаха с 4 точки и заеха трета позиция.

Тимът на Черно море тръгна с две загуби, но в последния ден показа пълния си потенциял и изненада Берое, като го повали с 3:2. За свое съжаление волейболистите на Варна приключват на четвърто място с 2 точки.

Славия и Черно море преустановяват по-нататъшно участие за настоящия сезон.

Остави коментар