
Продължаваме представянето на младите футболни дарования на Варна от двата варненски отбора Черно море и Спартак в рубриката „Надежди на футболна Варна“. Тук задължително трябва да представим едно момче, което се утвърди с безспорните си качества в първия тим на Черно море. Ако се вгледате виграта на Велислав Василев, със сигурност ще откриете много сходни черти с най-добрите крила преди години. 22-годишният Вили Василев загатна за потенциала си като юноша, но последните две сезона доста често бе преследван и от контузии, които оказваха влияние върху постоянството. С по-силен ляв крак, Василев притежава чудесни дрибльорски умения на скорост. В схемата на треньора Илиан Илиев играе най-често играе като дясно крило, което му позволява да тръгне към наказателното поле през центъра и да отправи удар с по-силния си ляв крак. От дебюта си при победата на Черно море над Витоша Бистрица с 2:0 на 13 юни 2020 година, е изиграл 66 мача за варненските моряци. Чудесна характеристика за играч на неговите години.
Пред Vsport.bg Василев говори за началото, ролята си на терена и голямата си мечта:
Започнах кариерата си в Черно море под давлението на моя баща, който преди години, когато бях малък, ми пусна едно видеоклипче в интернет на Лео Меси. Като малко дете естествено, което обича футбола, бях пленен от уменията му и това бе eдна от основните причина да започна да тренирам футбол. Като се върна назад, ми се струва, че израстването във футбола е етапен процес. Имах възможност преди години да се докосна до една голяма радост за един млад играч. Завоювахме титлата при юношите и това наистина бе един голям за клуба успех. Много ми се иска най-после да преживея радост и с представителния тим. В последните сезони все нещо не ни достига да играем в Евротурнирите. Какво мога да кажа за сегашния тим? Имаме силен колектив, запазихме състава, което е много важно. Може би и конкуренцията през новия шампионат ще е по голяма, защото водещите отбори се подсилиха сериозно. Но трябва да направим нещо. Да се класираме на четвърто място мисля, че е по-силите ни. Дори и да сме седми, да минем през баражите, но поне да играем в Евротурнирите за радост но всички, които обичат клуба. Но и късмета е важно да ни покрие. Отсъстваше в последните два, три сезона. Дано това е годината на Черно море. И тук ролята на феновете е голяма. Искам да им благодаря и да ни подкрепят, така катo са го правили през изминалите години. За мен няма значение къде ще играя, дали отляво или отдясно. Готов съм да изпълня всяка една позиция, на която треньорът ме постави, в средата на терена или по крилата. Аз дори при юношите играех като типична десетка зад нападателите. В личен план се надявам да играя много по постоянно през сезона и да имам принос за доброто представяне с голове и асистенции. За всеки един млад играч е мотивация да играе в чужбина. Аз в друг отбор едва ли ще заиграя, но виж, да излезеш в чужбина от родния си клуб, това ми е мечта“.
