Васил Евтимов: Съдиите подариха мача на Рилски спортист

Старши треньорът на Черно море Васил Евтимов беше бесен след втория мач срещу Рилски спортист от финалната серия в Националната баскетболна лига.

Възпитаниците му загубиха с 87:88 след продължение, като 6 стотни преди изтичането на времето в продължението Иван Спиров фаулира Деян Карамфилов. Според наставника съдиите подариха победата на домакините

“Казаха ми, че Спиров е бутнал Дидо. Сюприйм Хана обаче бута Спиров и оттам идва контактът с Дидо. Как е възможно 2 стотни преди края на мача да се свири нещо подобно? Ако топката беше в наши ръце, мислите ли, че щяха да свирят фаул? Никога! Защо съдиите решават мача? Двата отбора си оставиха сърцата на терена. Защо не оставиха по-добрият отбор да спечели? Затова съм афектиран и затова ме боли. Моите момчета не го заслужават. В първите 4 минути на мача Черно море имаше 7 фаула, а Рилски само един”, сподели той след срещата в интервю за БНТ.

Наставникът възнамерява да подаде контестация след двубоя.

“Оставям решението на ръководството. Там нямам право да се меся. Искам това да бъде изпратено и на ФИБА. Това не е начинът, по който един финал трябва да завърши. Съдиите им подариха мача, Рилски не го спечели. Рядко се оплаквам от съдиите, но това е недопустимо. Няма да се предам, защото имам 12 бойци, които ще дадат всичко от себе си. Заслужавахме повече да спечелим мача. Бях дошъл в Самоков за една победа, защото знам, че е невъзможно да вземем две. Не ни позволиха да си изиграем картите”, допълни Евтимов.

Предстои мач №3 във Варна и наставникът очаква зрелищни мачове.

“Във Варна ще бъде битка. Пътят към титлата минава през Варна. Не обичам да идвам тук, но залата е прекрасна. Приветствам всички варненци да дойдат в залата. Варна не е ставал шампион от 1999 г. и от 16 години не е играл финал. Очаквам рекорден мач за посещаемост в последните години. Защо трябва да ти помагат съдиите? Нали са по-добри от нас, нека ни бият честно. Построиха залата а 100 млн. лева и им взехме купата. Знам, че ги боли, но защо трябва да бъде по този начин. Те са най-добрият отбор, но нека ни победят по честен път“, добави наставникът.

Остави коментар