
Старши треньорът на Черно море Тича Васил Евтимов пое вината за загубата във втория мач срещу Балкан в Ботевград. След срещата той обясни причините за развоя ѝ, като бе категоричен, че полуфиналната серия ще приключи след предстоящите две срещи във Варна.
„През първото полувреме те имаха много повече точки от нас под коша, те стреляха 75%. Когато имаме толкова високи играчи, това е недопустимо. Просто най-голямата вина за нашата загуба днес аз я поемам. По принцип винаги става така. Преди три години, когато играхме в Бургас и Балкан бяха с пълен състав, бях изгонил Уендъл Люис да не играе в мача, победихме Балкан. Когато ротацията на един отбор е по-малка, играчите се мобилизират и това вдига духа му. Не може в плейоф да очакваме да спечелим мач с получени 94 точки, когато сме гости. Борбата я взехме, супер, но оставихме един Илиян Пищиков да ни вкара близо 30 точки. Това на всяка цена трябва да го оправим за следващия мач, да не се повтаря. Днес вкараха и 12 тройки, имахме задача да вкарат 8, оттам идва техният висок процент. Ние не играхме лош мач. Ние сме стреляли 90% от фала, печелим борбата с 15, в последните 18 минути имаме само една грешка. Когато сме „изморени“ и имаме само една грешка, защо ги правим, когато сме свежи? Липса на дисциплина, липса на организация“, заяви Евтимов.
„Поздравявам Балкан, днес бяха по-добри от нас, имаха повече желание. Сега предстои обаче да отидем във Варна. Ние нашата работа в Ботевград я свършихме. Моята цел беше да дойдем и да спечелим първия мач. Играхме малко отпуснато, но мачът е близък – 6-7 точки. Ще се концентрираме върху третия мач, за да можем да поведем в серията. Домакинското предимство е в наша полза“, добави треньорът пред телевизията, излъчваща мача.
„Разбирам един мач Майкълин Скот да натрупа три нарушения за 12 минути, но когато са два мача един след друг малко е… Няма значение. Съдиите няма да ги коментирам. Преди години и аз съм го правил. Те свирят каквото виждат. Ние трябва да се фокусираме върху нас и грешките, които ние правим, за да може да ги оправим. Той може да играе без нарушения, това на нас няма да ни попречи, нищо ще ни спре. Просто слизаме на земята с високо вдигната глава. Да, те нямаха доста играчи, но знаеха, че това може да им бъде последен мач в Ботевград и се раздаваха на максимум. Играха добре, вкараха 94 точки и днес те бяха по-добри от нас. Тепърва ще решим с Веско Веселинов какво трябва да променим, за да можем да изглеждаме по-добре в защита за следващия мач“, каза още той.
Евтимов коментира и закачката си с Николай Грозев: „Казах му, че много бързо се хваща, а той, че много се е изнервил. Добре. Аз обичам така да провокирам играчите, за да могат да изкарват най-доброто от себе си. Миналия мач беше 3/12, бях обещал, че той няма да вкара тройка през второто полувреме и той не вкара, днес е 3-7 с 42% при стрелбата. Вкара много важни тройки, поздравявам го, сега да видим дали може да продължи неговото вкарване и в следващите мачове.“
Според наставника това, че неговият тим не е играл в Двореца на културата и спорта във Варна, където ще са предстоящите мачове, няма да е проблем за „моряците“.
„Искам да се концентрирам върху нашата игра. Това, че ще играем в по-голяма зала, не искам да означава нищо за моите играчи. Теренът е един. Трябва да изолираме това, което става отстрани и да се фокусираме върху нашата игра. След три дни имаме важен мач, трябва да поведем с 2-1. Серията няма да се върне в Ботевград, ще приключи на 15 май“, завърши той.
