Варненският Титан си има втори европейски шампион

Константин Балинов

Щангистът на „Титан“ Константин Балинов стана европейски шампион за кадети до 15 години на първенството на Стария континент в Молдова.

Той завърши първи в двубоя с 212 кг, като спечели сребърен медал в изхвърлянето с 92 кг и златен в изтласкването със 120 кг.

Така варненският клуб, с главен треньор Живко Николов, приключва първенството с 5 медала в двубоя.

Шампион стана и Симеон Арнаудов в категория до 55 кг, а вицешампиони са Мария Арнаудова до 71 кг и Софиа Стефанова до 76 кг. При 40-килограмовите трета завърши Александра Николова, а до 49 кг Магдалена Димитрова остана четвърта.

Общо „Титан“ спечели 13 медала, с което се превърна в най-успешния наш клуб на европейски шампионати за кадети и кадетки до 15 години, които се провеждат от 10 години.

Всичките шестима участници на „Титан“ са ученици във варненското Спортно училище „Георги Бенковски“.

Остави коментар