Варненският клуб  „Титан“ е номер 1 на ДЛОП по вдигане на тежести

Варненският клуб „Титан“ отвя конкуренцията на завършилото в Асеновград държавно лично отборно първенство (ДЛОП) по вдигане на тежести за всички възрасти.

Възпитаниците на треньора Живко Николов завоюваха общо внушителните 72 медала в различните възрастови групи. От тях 49 златни, 11 сребърни и 12 бронзови и така оглавиха комплексното класиране по спечелени отличия.

Повечето от 20-те щангисти на варненския клуб са възпитаници на Спортното училище „Георги Бенковски“ и национални съзтезатели при подрастващите.

Интересен факт е че с еднакви постижения 175 кг в изхвърлянето и 210 кг в изтласкването завършиха две от големите ни надежди в този спорт – Карлос Насар и Христо Христов.

В отборното подреждане след Титан се наредиха отборите на Марица (Пд), Херкулес (Сф) и Русе. В надпреварата от първия кръг на ДЛОП в обновената зала „Иван Веселинов“ взеха участие около 500 тежкоатлети от 25 тима от цялата страна.

Остави коментар