
Александър Георгиев (ТК „Велто“, гр.Варна) и Ренета Дженкова (ТК „Добротица“, гр. Добрич) спечелиха първите места на Регионален турнир по тенис за юноши и девойки до 14 г. в Добрич, съобщиха от БФТ. Надпреварата от календара на БФТенис се проведе на кортовете на ТК „Изида“.
Във финала при юношите Александър Георгиев (ТК „Велто“, гр.Варна) победи Дениз Билир (ТК „Велто“, гр.Варна) с 4:2, 4:2. В мач за третото място Николай Рачев (ТК „Изида“, гр.Добрич) се наложи над Янислав Минчев (ТК „Испано“, гр.Варна) с 3:5, 5:3, 10-8.
Във финала при девойките Ренета Дженкова (ТК „Добротица“, гр. Добрич) победи Сара Карагьозян (ТК „Шуменец“, Шумен) с 4:1, 4:0. В спор за третото място Стефания Петрова (ТК „Изида“, гр.Добрич) се наложи над Николета Найденова (ТК „Велто“, гр.Варна) с 4:1, 4:2.
