Варненски стрелци с куп медали на държавно първенство

Състезателите на варненския СК „Стрелба“ се представиха подобаващо на държавното първенство по спортна стрелба с маликалибрен питолет във всички възрасти, което се проведе в София.

При мъжете на 50 метра с пистолет Борис Тузлуков зае трето място, а в същата дисциплина Христо Ненов е четвърти.

Мъжкият отбор в състав: Борис Тузлуков, Христо Ненов и Янко Йорданов зае второ място. На 30+30 при жените Дорис Якимовска остана четвърта след оспорван финал.

На 50 метра при юношите до 16 години Борис Димитров стана държавен шампион с нов държавен рекорд, а Делян Добрев е трети.

Борис Димитров е шампион и в дисциплината 2х30 бърза стрелба с нов национален рекорд. В дисциплината 30+30 при девойките до 16 години Моника Панайотова, Божидара Георгиева и Калина Димитранова са втори в отборното.

В същата дисциплина, но при юноши до 16 години Борис Димитров завърши четвърти, като неизправност с оръжието го лиши от заслужен медал.

Остави коментар