Варненец се класира за втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Италия

Пьотр Нестеров от ТК Черно море Елит се класира за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Националът на България за Купа „Дейвис“ победи със 7:6(2), 6:0 Ерик Ваншелбойм (Украйна). Срещата продължи точно два часа.

Българинът изпусна преднина от 5:2 в първия сет и се стигна до тайбрек. В него Нестеров спечели шест поредни точки от 1-2 до 7-2. Във втората част Пьотр спечели убедително без да загуби нито един гейм.

Във втория кръг Нестеров ще играе срещу №2 в схемата и №255 в световната ранглиста Лукас Ноймайер (Австрия). Предната седмица Пьотр спаси четири мачбола и елиминира австриеца с 1:6, 7:6(8), 6:2 на друг турнир в Италия.

Друг национал Янаки Милев се наложи по-рано над Николо Тофанин (Италия) с 6:4, 6:4 и също се класира за втория кръг на сингъл. Във втория кръг Милев ще играе срещу Федерико Агилар (Уругвай).

Нестеров и Милев са поставени под №3 в схемата на двойки и ще започнат директно от четвъртфиналите. Българите спечелиха титлите на двойки на два поредни турнира в Италия от същия ранг.

Остави коментар