Варненци с второ и трето място на държавното по тенис на маса в Пловдив

СКТМ “Комфорт” взе два сребърни медала от държавното отборното първенство по тенис на маса до 11 години в Пловдив. Другият варненски тим „Варна-2015“ пък зае третото място в турнира.

Новото поколение на комфортци, както го нарича треньора Стоян Поппетров, показа изключителен борбен дух и характер, като за шест от деветте деца това беше първо участие на такова първенство и емоциите бяха неописуеми.

Момчетата, водени от държавния шампион Йоан-Давид Олива и неговите съотборници Константин Илиев, Георги Желев и Божидар Георгиев постигнаха 3 победи в групите над Дунав Русе с 3:1, Юнак Ардино – 3:1 и МарекДигеста – 3:1.

На полуфинала те надделяха с 3:1 и срещу Варна 2015, а на финала изгубиха след драма с 2:3 от Машстрой Пловдив.

В състава на момичетата на СКТМ „Комфорт“ бяха капитана Микаела Димитрова, която е трета на сингъл, Елена Телешпан, Кристина Петрова, Маргарита Стефанова и Ралица Дамаскинова.

Тимът спечели убедително групата с победи над Янтра Полски Тръмбеш с 3:1 Надежда София – 3:0, и Варна 2015 -3:0.

На полуфинала комфортки победиха и Масов тенис Пловдив с 3:0, а на финала отстъпиха пред ТК Панагюрище.

Момчетата на Спортен клуб по тенис на маса „Варна – 2015“ спечелиха третото място и бронзовите медали в отборната надпревара. Борбеност и себераздаване от целия отбор в състав: Камен Стоянов, Емир Халил, Мартен Георгиев, Дан Желязков и Виктор Василев.

Момичетата на клуба в състав – Адриана Вълчева, София Кирилова и Стела Христова завършиха на престижното 7-о място, като това първенство се явява дебют за Стела и Адриана.

Снимки СКТМ Комфорт и СКТМ Варна-2015

Остави коментар