
Наскоро младият централен бранител на Черно море Пламен Аршев навърши 18 години. За родения на 3 февруари 2006 година Черно море означава професионално отношение и отговорност към клуба.
Ето какво сподели пред Vsport.bg една от младите надежди от дублиращия тим на „моряците“. За пътя си към футбола, за предизвикателствата и за очакванията си в бъдеще:
„Започнах да се занимавам с футбол в частната футболна школа „Делфините“. През този период съм благодарен на Илко Станчев, Мартин Иванов и Миша Милошевич, които ми дадоха първия тласък във футбола.
От 2013 година съм в школата на Черно море и това беше естествен ход за един млад играч, който иска да се развива и да върви по-нагоре. В клуба съм благодарен на своите първи треньори Страхил Байчев, Мартин Христов, Калоян Георгиев, Георги Попов, Станислав Стоянов, Тодор Каменов и Иван Николов, с които продължаваме да работим и до ден днешен.
В началото започнах като централен полузащитник, но от известно време съм централен бранител. Ролята на централния бранител с течение на годините се промени с оглед и на динамиката на футбола. Трябва да вземеш бързо и правилно решение без да има време за това. От гледна точка на това, че играех преди като опорен халф, ми помага да изнасям топката, а това е много важно за един бранител.
Много ми харесва в това отношение защитният блок на Черно море. Силно се надявам тази година тимът да се пребори за титлата или поне с оглед на конкуренцията едно от първите три места ще бъде напълно заслужено и празник за всички нас. Има и много млади играчи в тима.
Що се касае да дублиращия тим, до сега се представяме добре, но всичко започва отначало и трябва да покажем отново това постоянство. В личен план се концентрирам върху дублиращия тим и се надявам с добра и постоянна игра да заслужа място в първия тим на клуба.“

1 Коментари
by Огнян Тодоров Николов
Поздравления за упоритостта и успешното развитие на Пламен Аршев!