
Волейболистите на Етрополе продължават победната си серия във второто ниво на шампионата при мъжете – Висшата лига. Воденият от Антон Димитров тим надигра като домакин Славия с 3:0 (25:18, 25:22, 25:16) в среща от 12-и кръг на първенството.
Етрополци имат 29 точки в актива си (10 победи, 1 загуба). „Белите“ са четвърти с 24 точки (8 победи, 3 загуби).
„Червено-белите“ тръгнаха с ударна преднина (5:0), след което продължиха да диктуват положението. До края на гейма те бяха пълен хегемон и без проблем поведоха в срещата.
Ролите се размениха във втората част, когато столичани поведоха (3:0 и 4:1). Те имаха превес през по-голямата част от времето, постепенно носителите на Купата на България Висша лига изравниха и ги настигнаха. Впоследствие етрополци останаха водещи и затвориха в своя полза.
В третия гейм домакините домакините доминираха изцяло и се поздравиха с чист успех.
Успех в пет гейма записа Звездец (Горна Малина), който надделя над ВК Софийски университет с 3:2 (17:25, 16:25, 25:15, 25:21, 15:13).
Горномалинчани са втори в таблицата с 28 точки (10 победи, 1 загуба), СУ е седми с 18 точки (6 победи, 5 загуби).
Воденият от Иван Генков тим не започна по най-добрия начин, като допусна съперникът да поведе от самото начало. Столичани доминираха изцяло и излязоха напред в резултата.
Идентично се разви и вторият гейм, в който волейболистите на Десислава Величкова отново диктуваха положението. Така те оформиха аванс от 2:0 гейма.
Ролите се размениха и в третата част Звездец пое инициативата и не допусна да бъде преодолян. В решителния четвърти гейм възходящата линия за „синьо-жълтите“ продължи, но в ключовите моменти (21:14) съперникът се доближи и стопи разликата (21:21), но не можа да направи обрат. Така мачът влезе в тайбрек.
Там до шестата точка играта бе равностойна, но след това домакините поеха инициативата. Когато всичко изглеждаше предрешено и развоят изглеждаше ясен, Звездец набра инерция и обърна.
Нови три точки добави Миньор (Перник), който се наложи над Град (Белоградчик) с 3:1 (25:17, 23:25, 25:18, 25:23).
Перничани са трети с 26 точки (9 победи, 2 загуби), съставът от Северозапада е девети с 12 точки (4 победи, 7 загуби).
Воденият от Адриан Аначков отбор доминираше напълно в първата част и без проблем поведе в мача. Миньорци бяха водещи и във втория гейм, но в ключовите моменти (18:14) бяха настигнати от съперника. Така резултатът бе изравнен.
Третият гейм бе изцяло под доминацията на домакините, и те отново излязоха напред в мача. Решителната четвърта част тръгна под диктовката на гостуващия тим, но състезателите от Перник успяха да наложат волята си.
Категоричен успех записа и Родопа (Смолян), който надигра Арда (Кърджали) с 3:0 (25:15, 25:16, 25:19) в регионалното дерби на първенството.
Смолянчани са пети с 21 точки (7 победи, 4 загуби), кърджалийци са 13-и с 3 точки (1 победа, 10 загуби).
Домакините бяха пълен хегемон в първата част, след което продължиха да доминират и в следващите два гейма. Състезателите на Иван Фисински изцяло диктуваха положението и закономерно спечелиха двубоя.
Три точки добавиха в актива си и волейболистите на Черноморец Бяла, които надиграха представителите на Волейболна академия „Стойчев-Казийски“ с 3:0 (25:21, 25:18, 25:18).
Воденият от Милен Стоянов тим е на осмата позиция с 13 точки (4 победи, 8 загуби), ВАСК е на 11-а позиция с 8 точки (2 победи, 9 загуби).
Гостите от морския град поведоха с 3:1, след което играта продължи равностойно. След средата (13:11) столичани взеха превес, но в ключовите моменти интригата се завърна. Въпреки това Черноморец излезе напред в мача.
Във втория гейм състезателите на Милен Стоянов бяха доминиращи и до края не позволиха да бъдат преодоляни. Третата част тръгна с водачество на ВАСК, но не се запази дълго. Гостите надделяха и се поздравиха с чист успех.
Втората си победа в шампионата записа Раковски-1964 (Севлиево), който надделя над Ботев (Луковит) с 3:2 (22:25, 25:20, 25:19, 18:25, 16:14).
Севлиевци са 12-и в таблицата с 5 точки (2 победи, 9 загуби), луковитци са шести с 20 точки (6 победи, 5 загуби).
Гостите от Луковит тръгнаха с преднина (3:1 и 5:2), след което до края играта бе на амплитуди. Въпреки това воденият от Мирослав Братанов тим поведе в мача. Волейболистите на Стефан Ганчев бяха пълен хегемон във втория гейм и изравниха резултата.
Третият гейм бе под диктовката на Раковски, който взе превес в двубоя. В решителната четвърта част луковитци наложиха волята си и вкараха мача в тайбрек.
Там севлиевци доминираха, но в самия край (14:9) съперникът влезе в серия и изравни (14:14). Домакините обаче показаха повече характер и надделяха.
