Треньорът на Спартак Варна обяви сензация от съблекалнята

Треньорът на Спартак Варна Иван Цветанов обяви, че ще си подаде оставката при първия призив за подобно нещо от страна на феновете. От друга страна 57-годишният специалист беше категоричен, че е готово да води „соколите“ до края на полусезона, тъй като е получил подкрепата на футболистите. В същото време Цветанов разкри, че човек от клуба пречи на работата му, тъй като след мач заявява пред отбора, че варненци имат нужда от нов треньор.

„Силно се надявам обстановката в отбора оттук нататък да е по-добра. След мача с Берое говорих с част от футболисти и усетих подкрепата им. Заради заявявам готовността си да водя отбора до края на полусезона. Дотогава трябва да се е провело Общото събрание на клуба, да бъде назначен нов Управителен съвет, който да поеме управлението, да търси инвеститор, а след това да бъде решено за нов треньор“, заяви Цветанов пред БЛИЦ.

„Омръзна ми след всеки мач в съблекалнята да влиза човек, който да казва, че отборът има нужда от нов треньор. Визирам новия изпълнителен директор. Вчера го е направил в мое отсъствие, докато давам интервю след мача в Стара Загора. За първи път в кариерата ми се случва подобно нещо. Винаги когато съм виждал, че нещата не вървят, аз съм бил първият, който си тръгва. Вчерашният разговор с футболистите ми даде увереност да продължа в Спартак, поне до края на полусезона. Едно нещо мога да обещая – след първите призиви за оставка от страна на феновете, аз ще си я подам“, призна треньорът на „соколите“.

„Нямам идея кой е виновен за случващото се със Спартак (Варна). Интересуват ме само спортно-техническите неща. За финансовата и администритивната работа си има хора, които отговарят за тях. Надявам се след Общото събрание и избирането на нов Управителен съвет ситуацията да започне да се подобрява. Ще бъде жалко, ако клубът бъде затрит. Немного отбори в България имат такава база. На стадиона бяха направени подобрения и е отлично съоръжение. През лятото беше хубав събран отбор. Направи се добра селекция. Основна роля за нея има Александър Томаш и хората, които работеха с него“, допълни специалистът.

„Доколкото знам заплатите на футболистите са изплатени. Една част е погасена с пари от касата на клуба, а останалата с помощта на господата Бабачев и Евтимов. Възнагражденията на администрацията са били платени от досегашния шеф Павлин Николов“, призна Иван Цветанов.

Остави коментар