Страхотен! Пьотр Нестеров стана шампион на двойки на турнир в Швейцария

Националът на България за Купа „Дейвис“ Пьотр Нестеров спечели титлата на двойки на турнира на клей в Клостерс (Швейцария) с награден фонд 30 хиляди долара.

Варненският тенисист Нестеров и Тимофей Степанов (Швейцария) победиха на финала вторите поставени в схемата Корентен Деноли (Франция)/Максимилиан Нойхрист (Австрия) със 7:6(4), 6:4 за 85 минути.

В първия сет пробиви нямаше, но Нестеров и Степанов взеха четири поредни точки в края и триумфираха със 7:4 в тайбрека. Във втората част те стигнаха до брейк в седмия гейм, който се оказа достатъчен, за да триумфират.

Българинът завоюва първа за годината и общо осма титла на двойки в кариерата си от турнирите на Международната федерация по тенис ITF.

Самуил Конов пък загуби на финала на двойки на турнира на клей в Клуж-Напока (Румъния) с награден фонд от 15 000 долара.

Конов и Иля Снитари (Молдова) отстъпиха в спора за титлата пред представителите на домакините Йоан Чирита и Раду Михай Папое с 5:7, 2:6 за 91 минути, след като допусна три пробива в мача.

За българина това беше първи финал при дуетите във веригата на Международната федерация по тенис ITF.

Миналата седмица той достигна до полуфиналите на двойки на турнир по тенис на клей в Орадя (Румъния).

Остави коментар