Станимира Петрова завоюва титла за България на международния турнир „Феликс Щам“

Боксовите ни националки ознаменуваха с две титли силното си представяне на 37-ото издание на международния турнир „Феликс Щам“ в Полша, съобщиха от БФ по бокс. Под ръководството на Борислав Георгиев и Роман Цветков до върха на почетната стълбичка днес достигнаха Светлана Каменова и Станимира Петрова.

В много качествен финал в категория до 57 килограма Каменова победи другата бронзова медалистка от Световното първенство в Индия – Амина Зидани (Франция). При 54-килограмовите пък Станимира, световна и трикратна европейска златна медалистка, както и 4-кратна носителка на Купа „Странджа“, записа ефектна победа над представителката на домакините Виктория Рогалинска.

Снимка Българска федерация по бокс

Остави коментар