Станаха ясни победителите в регата „Трети март“

От 2 до 5 март т.г. във Варненското езеро се проведе 67 -ото издание на най- старата българска ветроходна регата „Трети март” – клас „Ял-6”. Тя по традиция открива ветроходния сезон. Нейни организатори бяха Спортен клуб „Черно море – Бриз” и Морски клуб „Приятели на морето”- Варна, със съдействието на Българската федерация по ветроходство и финансовата подкрепата на Община Варна, дирекция „Спорт“.

В регатата участваха 13 екипажа от 6 български градове /Варна, Бургас, Балчик, София, Видин, Търговище/.

Класиране:
Първо място – ЯК „Порт Бургас“, шкипер Михаил Копанов
Второ място – „Ултрамарин“ СКВ, шкипер Явор Колев
Трето място – ЦСЯК „Академик“ София, шкипер Васил Беязов

И през тази година Морски клуб „Приятели на морето“ призова участниците в регатата да направят събитие без отпадъци. Осигурените контейнери за разделно събиране на отпадъците са част от кампания “Искам да съм полезен…..рециклирай ме”. Извън състезателните гонки, по време на регатата организаторите ангажираха вниманието на участниците към проблема за опазване чистотата на морето и намаляване на употребата на прибори и съдове за еднократна употреба.

Остави коментар