СК Вокил с осем медала на Държавно в Пловдив

От 28 до 30.10. 2022г. в гр. Пловдив се проведе Държавното първенство в стил К1. Паралелно с него се проведе и Държавното в трите татами стила.

СК Вокил участва в стил К1 с 8 състезателя.

Напълно заслужено спечели третото място отборно с актив от 4 златни, 3 сребърни и 1 бронзов медал, съобщават на официалната страница на клуба във фейсбук.

Шампиони в своята категория са Виктор Михалев, Виктор Ненков, Кристиян Георгиев и Али Юзеир.

Сребърни отличия грабнаха Виктор Илиев, Станислав Йорданов и Методи Георгиев.

Бронз заслужи Меган Николова.

Силно впечатление направи представянето на Али Юзеир, който изигра общо три срещи при мъжете до 81кг. като квалификацията и полуфинала бяха в един ден поради големия брой участници.

Цялата зала беше на крака във финалният му двубой с Константин Михайлов от СК „Прайд енд Глори“ гр. Нова Загора. Там двамата показаха много силна и класна игра в стил К1.

За Али това първенство бе генерална репетиция преди Европейското първенство, в което той ще бъде част от националния отбор при мъжете до 75кг. То ще се проведе от 11 до 19.11.2022г. в Анталия – Турция.

Остави коментар