Състезателки на СКТМ „Комфорт“ с бронз от Балканското

Белослава Балканска от СКТМ „Комфорт“ спечели бронзов медал от балканското първенство по тенис на маса до 13 години заедно с Йоана Кирилова.

Отборът на България, в който бяха Белослава Балканска и Полина Енчева от СКТМ „Комфорт“, също завърши трети в отборното в конкуренцията на 9 държави.

Общо 6 състезатели на СКТМ ”Комфорт” пък бяха включени в националният тим – Полина Енчева, Белослава Балканска, Микаела Димитрова, Елена Телешпан, Симона Михайлова и Йоан-Давид Олива.

Освен бронзовите медали, Белослава има и два загубени четвъртфинала в индивидуалното и при смесените двойки.

Полина Енчева също достигна до три четвъртфинала в индивидуалните и двойковите дисциплини, но малко не й достигна да спечели медал в конкуренцията на силните състезатели от Румъния и Турция.

В първото си участие за националния отбор Микаела Димитрова/Елена Телешпан загубиха също на четвъртфинал от представители на Молдова, като Микаела се класира в ТОП 16 в индивидуалното.

Йоан-Давид Олива се класира на четвъртфинал на двойки заедно с Димитър Димитров, а Симона Михайлова премина през груповата фаза на индивидуалното, но загуби от сребърната медалистка от Румъния.

Успешно представяне за България и на първото Балканско първенство до 11 и 13 години в КК”Албена”.

Отборно: Смесен отбор – Състав: Стефан Бончев, Лъчезар Христов, Димитър Димитров, Полина Енчева, Белослава Балканска и Калина Стефанова.

Индивидуални дисциплини: Стефан Бончев – балкански шампион, индивидуално, Стефан Бончев/Лъчезар Христов – балкански шампиони на двойки, Лъчезар Христов -индивидуално, Калина Стефанова – индивидуално, Белослава Балканска/Йоана Кирилова – двойки, Мартина Голосманова/Карола Карова – двойки.

Треньори: Стоян Поппетров – момичета и момчета до 13 години, Веселин Георгиев-момчета до 11 години, и Даниела Христова – момичета до 11 години.

Остави коментар