Състезателите на СК Ракетлон Варна с нова отборна купа

Още една титла за СК Ракетлон – Варна от завършилия Държавен отборен шампионат по бадминтон за 17-годишни. Състезанието се проведе в Многофункционална спортна зала 1ЕГ/Варна, съобщават от клуба на варненци.

След изненадваща загуба от НСА-София с 3:2 в първия ден, юношите на СК Ракетлон-Варна успяха отново да се върнат в борбата за титлата и в последните две най-трудни срещи отстраниха отборите на Хасково с 3:2 и Стара Загора с 4:1.

Това е трета национална титла (2019/2021/2023) за отбора в състав: Стилиян Стоименов, Владимир Щерев, Мартин Стратиев, Валери Боевски, Цветомир Дрянов.

Точно една точка не достигна на девойките за да повторят супер успеха от 2021 (двата отбора юноши и девойки станаха шампиони на България в една календарна година). След като в директните двубои не успя да се излъчи победител, в крайното класиране отборът на Хасково с 1028т стана първенец, вицешампион – СК Ракетлон с 1027т, на трето място се класираха девойките на Русе с 965т.

Отбор девойки на СК Ракетлон: Рея Кирчева | Диляна Ангелова | Габриела Джолева | Десислава Анастасова | Александра Стратиевa

Треньори: Сибо Атанасов, Ирена Атанасова

Остави коментар