
Родни Първис не бе доволен от съдийството след грешния ход на Черно море Тича на старта на финалната серия в Sesame НБЛ. Действащият носител на Купата на България не успя да се противопостави на Рилски спортист след 68:91 в „Арена СамЕлион“.
Американецът бе сред най-резултатните за „моряците“. Гардът обаче не доигра мача, тъй като натрупа 5 лични нарушения. Той завърши с 13 точки, 5 борби, 1 асистенция и 1 чадър за 25 игрови минути.
“Ние трябва да бъдем по-агресивни в началото на двубоя. Знаехме, че като гости мачът ще бъде труден. Не обвинявам съдиите за нищо, но аз тръгвам, искам да бъда по-агресивен, а те ми свирят нарушение, получих и техническо. Това ми попречи.“
„Да, ние продължаваме да правим много грешки, но много е трудно да бележиш, когато толкова много грешиш, губиш лесно притежанията. Домакините ни вкараха 27 точки в първата четвърт, трябва да пазим по-добре топката, да намалим грешките си в нападение и да бъдем по-агресивни. Трябва да се съберем и да решим тези проблеми, но и трябва да ни позволят да го направим“, сподели Първис пред телевизията, излъчваща първенството.
