
Ръгбито се завръща на плажа във варненския квартал „Аспарухово“.
В събота от 10 часа на игрището започва държавното първенство за мъже и жени, а в неделя по същото време стартира надпреварата при юношите и децата.
Ръгби клуб Спартак ще се бори за титлата при мъжете, като в състава са състезатели, които преди години станаха шампиони при юношите младша възраст.
„Момчетата вече са на 25-26 години, но за съжаление липсата на база във Варна им попречи да разгърнат потенциала си. Сега те ще се забавляват, но и ще опитат да вдигнат Купата“, каза за „Петел“ треньорът на спартаклии Пенко Кънев.
