Предстои второто издание на Морския фестивал „Синьо лято“

Второто издание на Морския фестивал „Синьо лято“ ще се проведе на 26 юли /събота/, на Южния плаж на Варна до басейн „Приморски“, като старта е предвиден за 10.00 ч.

Той е част от съпътстващите прояви посветени на честването на 147 години от Освобождението на Варна.

Организатори на атрактивното събитие са Община Варна, Военноморските сили на Република България и ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“
Малчуганите и гражданите , които няма да могат да участват в плувния маратон „Галата – Варна“ ще имат възможност да покажат своите умения в преплуването на дистанция от около 600 метра край брега.

Проявата няма да има състезателен характер, като всички ще участват със своите номера в томболата, където от Дирекция „Спорт“ са осигурили много атрактивни награди.

Отново ще има обособен кът, където всеки желаещ ще може да изпробва своите умения на гребния тренажор и във връзването на морски възли, като всички дейности ще бъдат под ръководството на матроси и инструктори.

Остави коментар