
След като бяха изиграни всички двубои от редовния сезон във второто ниво – Висшата лига, станаха ясни кои са първите полуфиналисти в шампионата, както и кои са участниците в плейофите (класирали се от трето до десето място). Те ще определят останалите два отбора.
Двубоите започват на 26 февруари (сряда). Вторите срещи са на 1 март (събота). Играе се до две победи. В случай, че си разменят по един успех, ще се изиграе т.нар. „златен“ гейм.
Така директно към следващия етап продължават Етрополе и Звездец (Горна Малина). В плейофите за последните две места на полуфиналите ще се борят Миньор (Перник), Славия, Ботев (Луковит), Родопа (Смолян), ВК Софийски университет, Черноморец Бяла, Град (Белоградчик) и Изгрев (Ябланица).
Двойките изглеждат така:
26 февруари (сряда)
18:00 ч. Град – Славия
18:30 ч. Черноморец Бяла – Ботев (Луковит)
19:00 ч. Изгрев (Ябланица) – Миньор (Перник)
20:30 ч. Софийски университет – Родопа (Смолян)
1 март (събота)
14:30 ч. Миньор (Перник) – Изгрев (Ябланица)
17:00 ч. Славия – Град (Белоградчик)
17:00 ч. Ботев (Луковит) – Черноморец Бяла
17:00 ч. Родопа (Смолян) – Софийски университет
В битката за оставане във второто ниво влизат Раковски-1964 (Севлиево), Волейболна академия „Стойчев-Казийски“ и Арда (Кърджали). Последният ще изпадне, а предпоследният играе плейаут с шампиона от А НВГ. 11-ят си запазва мястото във Висшата лига.
Турнирът на последните три започва на 1 март (събота).
