
Отборът на Галата 2009 с много силно представяне на провелото се Държавно първенство по двубой и трибой в град Пазарджик на 18-19.03, съобщават на официалната страница на варненци във фейсбук.
Клубът беше представен от 29 състезателя общо в трите възрастови групи до 11, 13 и 15г. С индивидуален медал се отличи Петър Петров, който завоюва трето място при момчетата до 11г (100м плуване, 900м бягане).

В отборното класиране до 11-годишните, момичетата и момчетата на клуба спечелиха бронзовите медали в следните състави: Петър Петров, Огнян Михайлов, Радослав Братоев, Денислав Ангелов; Елена Христова, Изабела Грейс Балавесова, Александра Стойчева, Мария Стоянова (родена 2016 година).
При момичетата до 13г клубът се нареди на второ място благодарение на Йоана Стоянова, Жасмина Михайлова, Изел Манав, Майя-Александра Димитрова).
Снимки ФБ страница на клуб „Галата 2009“


