
Петима състезатели на СКТМ „Комфорт“ ще представят България на Европейското първенство по тенис маса до 13 години в Хърватия.
За Загреб утре пътуват Виктор Димитров (11-годишен), Мирослав Шмидт (11), Белослава Балканска (11), Полина Енчева (11) и Анна Гудеманова (13) с техния личен треньор Стоян Поппетров, който е и национален селекционер.
Първенството е 14-и до 18-и юни и в него ще участват състезатели от 34 държави.
В отборната надпревара съставите са смесени (две момчета и две момичета) и се провеждат пет срещи. Нашите представители са в група 2, заедно с Чехия, Белгия и Латвия, като общо участват 28 отбора, разпределени в седем групи по четири.
Смесените двойки в индивидуалната надпревара са Димитров/Балканска, Шмидт/Енчева и Шеридан (Ирландия)/Гудеманова.
Днес варненските национали проведоха тренировка в зала на Националната база в Дианабад.
