
Собственикът на Спартак Павлин Николов и адвокат Бранимир Балачев изпратиха своите визии за бъдещето на клуба.
Николов обяви, че е готов веднага да преведе 2 милиона лева, с които да погаси задълженията на клуба към края на 2024 година и всички други задължения до края на сезон 2024/2025, включително и неизплатените заплати на футболистите.
Той е готов също да осигури 15 милиона за клуба в следващите 10 години – по 1.5 милиона за всяка от тях.
Това обаче ще се случи, ако придобие акциите в Спортен комплекс „Спартак“ АД срещу 3 милиона лева с ясния ангажимент нито един сантиметър от спортните части да не бъде използван за различна дейност.
Ето какво написаха по този повод от Трибуна Соколъ на страницата си във Фейсбук:
„Получихме и втората визия, изпратена от Павлин Николов.
Обявяваме спешна среща четвъртък от 19:18 ч. на стадион Спартак, където да вземем окончателни решения по направените предложения от двата лагера!
Ето и изпратените от Николов и Балачев позиции
