
Новото първенство започна за Черно море, срещу традиционен и интересен съперник. Поради тежки служебни ангажименти не съм гледал представянето на другите отбори в дебютните им срещи и нямам база за сравнение!? Първият мач винаги е крив и непредвидим, затова съм доволен, когато започваме с гостуване. Играта беше двуостра и много интересна, особено през първото полувреме. Тогава домакините изглеждаха по-равностойни и опитаха няколко доста опасни слизания към Пламен Илиев.
Схемата им очевидно беше по-затворена, но даде някои добри шансове на вездесъщия Делев. Той показа за пореден път, че годините са само цифра. Имаше и късмет при техния изравнителен гол, но щастието идва при този, който го търси! В защитата на „Моряците“, за момент се забеляза неориентираност и липса на координация, но не греши само който не играе!?
Ако всичко се случваше, както го пише в дебелите книги, ние също нямаше да вкараме и да поведем!? Варненските футболисти доминираха в един интересен мач, с доста положения пред двете врати, а през второто установиха пълно игрово и териториално господство! Отборът заслужаваше трите точки, но след като се стигна до равенство, значи е заслужено.
Уверен съм, че софийските железничари, ще създадат сериозни проблеми и на другите водещи български отбори. Ние обаче гледаме своите и сме доволни от представянето им. Изискването по новите разпоредби е за четирима българи в основния състав, а Черно море започна с трима свои юноши. Почти покриваме критериите, само с талантите от родната моряшка школа.
Берк Бейхан, Николай Златев и Мартин Милушев се ползват от доверието на треньорския щаб и го оправдават напълно! Те вече са част от гръбнака на този отбор, заедно с опитните бойци. Новите попълнения се представиха доста добре и с всеки мач, ще се напасват към своите съотборници и изискванията на Илиан Илиев.
Ударите към вратата на Любенов бяха немалко, но добрата игра на вратаря и късметът помогнаха на домакините. Впечатлиха ме добри изпълнения, като центрирането на Педро и хубавия удар с глава на Живко Атанасов например! Селсо Сидни не получи много удобни топки за голов удар, но се движеше много по целия фронт на атаката и търсеше пролуки в сгъстената защита на Локото. Очевидно беше, че домакините бяха планирали и равния резултат, като удовлетворителен!?
Това красноречиво говори, за респекта който Черно море от години предизвиква у своите противници! „Моряците“ вървят в правилната посока, не само за себе си, но и за целия български футбол! Чакат ни тежки европейски изпитания и ние ще бъдем плътно до отбора!? Башакшекир е тим с милионна селекция и доста опит в ЕКТ! Ние ще играем на максимума на своите възможности, пък каквото сабя покаже!
Трябва да има пълна мобилизация, на терена и по трибуните! Нашата работа е да подкрепяме своите и ще го направим! Всеки един, ще бъде необходим на трибуните! Да се мобилизираме и да защитим името на най-стария футболен клуб в България!
Кирил Киров

