
Много успешна контрола със симпатичния отбор на Етър ВТ, в която наистина резултатът нямаше значение! По никакъв начин не бих желал да омаловажавам старанието и влагането на всички наши футболисти и особено блестящите прояви на младите!Просто поздравявам Иван Иванов и неговите подопечни, които отговориха на изискванията за контролен мач. Правя аналогия с добруджанците, които през второто полувреме симулираха и лежаха за да пазят резултата!? Постоянно се повтаря, че в подобни мачове целите са съвсем други и не се гони резултат!? В учебната игра, се отработват схеми и варианти. Търси се натоварване и постепенно навлизане в игрови ритъм. Смешно е в тренировъчен мач, да тренираш лежане!?
Отборът от старата столица затрудни максимално „Моряците“ с висока преса и грамотни атаки. На няколко пъти се наложи Пламен Илиев и Кристиан Томов да показват високата си класа! В играта на домакините се видя хъс и желание за победа! Това е моряшкият дух! Очакват ни тежки и отговорни мачове, а първият е най важен. Виждаме огромните инвестиции на нашите конкуренти в челото и се вижда контрастът с очевидните икономии при нас!? Това, че не отидохме в топлите страни, може и да е за добро. Аз обаче съм по природа любознателен и прочетох в спортната преса, че разтрогналия с Арда Иван Тилев, се прибрал в родния Пазарджик!? Този 27 годишен, изграден футболист с ярко изявен атакуващ профил, не би ли могъл да ни върши прекрасна работа? Напусналите бяха все атакуващи играчи.
Поне частична компенсация за поддържане на конкуренцията и усилване на атаката, не се ли полага? Или вече и с Хебър не можем да се преборим? Никога не съм си позволявал да броя чужди пари, но има елементарна спортна и икономическа логика. Черно море е в челната четворка на класирането, въпреки че по бюджет е между последните четири!? Резултатите са извоювани благодарение на безукорната работа на всички в отбора! Разполагаме с най-добрия треньор в България, който е черноморец по рождение и безкрайно милее за отбора! Той е селектирал прекрасни футболисти! Щом със силно ограничени средства, резултатите са повече от високи, нека му се даде възможност да развива плодоносните си идеи!
Това ще донесе дивиденти на всички! Живеем в ХХI век и парите навлязоха много дълбоко във футбола! Играта отдавна се е превърнала в индустрия и носи много пари, на тези които умеят да работят правилно! При нас има безспорни доказателства, че разполагаме с точните хора! Съжалявам, че се отдадох на размисли и разсъждения, макар да знам че по нашите земи, това не се толерира! Връщам се на мача и искам специално да спомена младите момчета в отбора! Представиха се на много високо ниво и са нашата надежда за бъдещето. Няма да споменавам имена, за да не пропусна някого, но всички до един се понравиха безкрайно с изявите си!
В нашия клуб се дава шанс на талантите, но пътят е труден и далеч не всички успяват. Ще има трудности и ще са нужни воля и дисциплина! Пожелавам на всички да минат прехода и да продължават, да ни радват! Само Черно море!
Кирил Киров

