
Съперничеството между Спартак и Септември на практика се пренесе във втория ешелон. От битка за оставане във efbet Лига двата отбора днес са се вкопчили в опит отново да се върнат на по-високото ниво в родния ни футбол.
Всъщност и двата отбора са считани за основни фаворити във Втора Лига. Преди началото на двубоя според мнозина това беше мач с неизвестни, в който победата на един от двата отбора ще вдъхне сили и увереност в предстоящите сблъсъци. На практика феноменалният гол на крилото на Септември Митко Митков предопредели изхода на двубоя.
Обикновено е трудно да се намерят хубави неща от страната на загубилия, но всъщност ги имаше. Няма как да не радва един Йохан Н“Зи, който и сега доказа, че е интересен и нестандартен играч, способен да разбие стереотипа в еднообразието на играта. Капитанът Виктор Митев отново бе познатия фитил, който се движеше успешно по оста по левия фланг, Дани Начев докато бе свеж също се понрави с няколко добри идеи.
Двойката централни бранители Ангел Грънчов и Сашо Цветков показва все по-добър синхрон и въпреки това остава открит въпроса дали с опита си. Цветков няма да е по полезен в ролята на дефанзивен халф. Но имаше и проблеми, дали от припряност или изгарящо желание от победа на всяка цена. В средата на терена я нямаше тази добра комуникация, която съществуваше в предишните няколко срещи. Губеше се и връзката между отделните линии, продиктувано от неточни пасове или неправилно позиционна чувство. Поради тази причина и голмайсторът на Спартак доста често оставаше изолиран. Но в такива мачове между равностойни противници е много важен и КПД, непримиримостта и малко доза щастие, които този път бяха на страната на момчетата, водени от футболното величие Краси Балъков.
Всъщност, тимът на Септември играе с интелект и модерен за нашите стандарти футлбол. На практика закъснелият щурм в последните 10 минути на Спартак доведе и до най-опасните ситуации пред вратата на отлично игралия в този мач вратар на гостите, но простата истина е, че мачовете се решават с равномерно разпределение на силите за 90 минути.. .
В крайна сметка това бе само един загубен мач. Спартак играе добре и се предвожда от един млад и можещ треньор. А и нищо не е загубено, борбата продължава .
