
Два от отборите на България попаднаха във втората осмица на световното ученическо първенство по волейбол. Надпреварата се провежда в Белград (Сърбия).
При момчетата волейболистите от столичното 97 СУ ще се борят за 9-о до 16-о място. Момчетата на Станислав Георгиев отстъпиха на Тайван/Китайско Тайпе с 0:2 (28:30, 24:26) след оспорвана битка в осминафиналите на шампионата.
Днес, 26 април, те срещат Китай, в 10:00 ч. б.в.
За позициите от 9-а до 16-а при момичетата ще се борят състезателките на варненската Първа езикова гимназия. Волейболистките от морската столица записаха загуба от съседките ни от Гърция с 0:2 (17:25, 8:25) в осминафиналната фаза.
Връстничките им от столичното 22 СУ пък ще играят за местата от 17-0 до 24-о. Републиканските шампионки до 16 г. победиха състава на Саудитска Арабия с 2:0 (25:8, 25:2) в плейофите на вторите 16.
Днес (26 април) варненки срещат Австрия, а столичанки – Белгия, съответно в 12:00 и 14:00 ч. б.в.
