Комодор U18 победи Черно море – Тича в градското дерби по водна топка

Младият отбор на „Комодор” (Варна) се поздрави с успех в градското дерби с „Черно море – Тича” – 12:9. Двубоят е от 6-ия кръг на държавния шампионат по водна топка във възраст U18, съобщават в официалната страница на Комодор.

„Успяхме да победим през иглени уши. Ситуацията беше доста трудна, защото в първата част губехме 6:1. И в този момент нямахме никакъв отговор на действията на съперника. Но впоследствие напипахме ритъма на игра и едва в края на третата част изравнихме. В четвъртата успяхме да се отскубнем с два гола и накрая взехме мача”, коментира старши треньорът на комодорци Николай Николов – Майката.

Той изтъкна, че в основата на успеха стои сто процентовото раздаване от началото до края на мача на неговите ватерполисти, както и огромното желание за победа.

„Борихме се от първата до последната минута, за да дойде тази желана от нас победа. В края на третата част на наш състезател бе отсъден червен картон. Тогава ротацията доста се намали. Освен това имах и кадрови проблеми преди мача, защото десният ни защитник беше болен. Но до последно натискахме, раздадохме се на макс и успяхме да се поздравим с победа”, обобщи Майката.

На 12 април в тази възрастова група на комодорци предстои мач срещу „Черноморец” (Бургас).

Остави коментар