
Иван Иванов потвърди, че през следващия месец ще участва на 3 състезания на българска земя, съобщава tennis.bg. 16-годишният ни шампион от Уимбълдън планира да играе на юношеския US Open (31 август – 6 септември), но преди това ще се включи в основната схема на 3 клей надпревари в нашата столица, които ще се проведат в последователни седмици.
Припомняме ви, че през миналата година Иван направи своя дебют при мъжете, приемайки „уайлд кард“ за участие на „Фючърс“ състезанието от категорията M15 в Дианабад, където достигна до финала на турнира, а сега му предстои завръщане на кортовете на „ТК Дианабад“ (4-10 август).
Впоследствие пък Иванов ще направи своят дебют в основната схема на турнири от веригата „Чаланджър“, тъй като ще получи покана за предстоящите две големи състезания в нашата столица от категория „Challenger 50“ и „Challenger 75“, които ще се проведат на кортовете на Националния тенис център в Борисовата градина – (11-16 август) и (18-23 август). Засега информират, че първата от трите надпревари е с вход свободен.
