
Българите Иван Иванов и Александър Василев се класираха за осминафиналите на сингъл при юношите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.
Поставеният под №6 Иванов победи със 7:6(6), 6:2 Егор Плешивцев (Русия). Двубоят продължи 81 минути.
Българинът навакса пробив пасив в началото на първия сет, а след това се стигна до тайбрек. В него Иванов спаси два сетбола и със серия от четири поредни точки го спечели с 8-6. Във втората част Иванов доминираше тотално на корта, взе първите четири гейма и без проблеми затвори мача в своя полза.
12-ият в схемата Василев се наложи над Карим Бенани (Мароко) с 6:4, 6:4 за 72 минути игра.
Василев проби за 2:1 в началото на първия сет и запази предината си за 6:4. Във втората част Александър стигна до решителен брейк в деветия гейм и след това затвори мача на собствен сервис.
В понеделник Елизара Янева се класира за осминафиналите на сингъл при девойките. Българката направи обрат и победи с 5:7, 6:3, 6:2 Юлия Щузек (Германия). За място на четвърфиналите Янева ще играе срещу шестата поставена Хулиета Пареха (САЩ). Предната седмица Елизара загуби от тази противничка във финала на турнира в Роухямптън.
Йоана Константинова отпадна в първия кръг на двойки при девойките.
Българката и Лайма Владсон (Литва) отстъпиха с 3:6, 1:6 от водачките в схемата Хана Клугман и Мика Стойсавлевич (Великобритания). Срещата продължи 63 минути.
На сингъл Константинова започна с победа срещу Аспен Шуман (САЩ), но във втория кръг загуби от световната №1 при девойките Емерсън Джоунс (Австралия).
Александър Василев продължава напред и в надпреварата на двойки. Българинът и Пиерлуиджи Базиле (Италия), поставени под №6, ще играят на осминафиналите срещу Конър Дойг (Република Южна Африка) и Крииш Тяги (Индия).
