Херо: Нашият отбор е стойностен и не заслужава да отпадне

Старши треньорът на Спартак Варна Димитър Димитров бе категоричен, че с почти същия състав отборът му може да се завърне в елита ако изпадне сега. Това сподели той след равенството 1:1 срещу Берое в плейофите за оставане в efbet Лига. Според него реализацията на головите положения е попречила на „соколите“.

„За пореден път реализацията на голове ни попречи. Не за пръв път играем по-добре от противника. Неумението пред гола е най-големият ни проблем. Получаваме гол от нищото с първия удар в мача. Напрежението явно е огромно, започнахме първенството с много точки изоставане. Мога да кажа, че съм доволен от качеството. В много от срещите бяхме по-добри. Ако този отбор се запази и се надгради малко, с лекота ще влезе пак в елита. Трябва да има ядро. Не да започнеш първенството и да имаш 1 точка след 10 кръга. Не се срамувам от нашите футболисти. Те играха максимално на своите възможности“, каза Димитров.

„Вижте скамейката, изключително къса е, не мога да попълня скамейката. Изморени са, нямам ротации. Като качество на играта нямам претенции. В много срещи бяхме по-добри, но не успяхме да спечелим“, добави той.

„Днес трябваше задължително да спечелим. Искам всички мачове да играем така и да покажем, че нашият отбор е стойностен и не заслужава да отпадне“, каза още Димитър Димитров.

Остави коментар