Хандбалният Спартак записа осма победа в държавното първенство за мъже

Хандбалистите на Спартак взеха осма победа в държавното първенство за мъже. Състезателите на Веселин Станков и Пенко Златев надделяха срещу Раховец (Горна Оряховица) с 38:18 (17:9) в залата на Първа езикова гимназия. Така варненския тим се изравни с четвъртия в класирането Осъм (Ловеч), но има един мач повече.

„Дадох шанс на всички хандбалисти, с които разполагах, и всеки един от тях вкара гол. Доволен съм от моментното състояние на момчетата и ще продължим да преследваме нашата цел, която е влизане в четворката след редовния сезон и участие в плейофите“, заяви за „Петел“ Веселин Станков.

Голмайстори за победителите: Здравко Славов – 7, Даниел Божанов – 6, Никола Костадинов и Християн Господинов – по 5, Георги Стоянов и Мартин Тодоров – по 4, Любомир Пенков – 3, Даниел Ангелов – 2, Кристиян Мънчев и Иван Енчев – по 1.

 

Остави коментар