Хандбалният Спартак загуби първия мач за бронзовите медали

Хандбалистите на Спартак загубиха първия мач от плейофите за бронзовите медали в държавното първенство за мъже. Възпитаниците на Пенко Златев отстъпиха пред Осъм (Ловеч) с 27:30 в залата на Първа езикова гимназия във Варна и ако на 14 април ловчанлии спечелят и втората среща у дома, ще се окичат с бронзовите отличия. При успех на спартаклии ще има трети решителен двубой в морската столица.

„Слаб мач за нас, няма какво да се оправдавам. На почивката губехме с много, а след това силите ни стигнаха само да направим загубата си по-почетна. С този състав не може да сме равностойни в такива срещи, тъй като ни липсват четиримата контузени, които ще са готови за игра чак през есента. Отделно Йордан Попов не игра заради травма, а Ивелин Йорданов цяла седмица бе болен от грип и не бе пълноценен. Бяхме също и само с един вратар“, каза за „Петел“ Пенко Златев.

Остави коментар